Bogactwo i przepych

Pałac Jana Kulczyka najdroższym domem w Szwajcarii. Spa, winnica, ściany ze złota

2024-06-12 9:18

Jan Kulczyk przez wiele lat był najbogatszym Polakiem. Miliarder był właścicielem wielu nieruchomości, wśród nich najbardziej okazała była posiadłość w Szwajcarii. Ten luksusowy pałac miał teatr, spa czy podziemne jezioro. To najdroższy dom w Szwajcarii, był wystawiony na sprzedaż za setki milionów złotych.

Willa Kulczyka to najdroższy dom w Szwajcarii

Jan Kulczyk zajmował się nie tylko prowadzeniem biznesu. Dużo inwestował też w nieruchomości, nie tylko w Polsce. Jedną z najbardziej luksusowych jest willa Lonsdaleite Estate, położona w słynnym szwajcarskim kurorcie narciarskim St. Moritz, z widokiem na Alpy. Pałac Kulczyka uchodzi za najdroższą willę w Szwajcarii. To najdroższy dom w Szwajcarii, był wystawiony na sprzedaż w 2017 roku, wyceniono go wtedy na  185 mln dol., to w przeliczeniu na złotówki daje dziś kwotę ponad 700 mln zł. Nie ma oficjalnego potwierdzenia, że została sprzedana. Biznesmen kupił ją w 2010 roku – przypomina „Fakt”. Jan Kulczyk zmarł w 2015 roku, po powikłaniach w następstwie zabiegu kardiologicznego. Aż 13 razy był na czele listy najbogatszych Polaków według tygodnika Wprost.

Ściany ze złota, podziemnie jezioro i winnica

Pałac  Kulczyka znajduje się na działce o powierzchni czterech tysięcy metrów kwadratowych. W siedmiopiętrowej willi jest spa, teatr, kino domowe, winnica czy sauna himalajska. Niektóre pomieszczenia wyłożono futrem z norek. Biblioteka została obita czerwonym aksamitem, połączony z nią jest gabinet. Ściany kącika śniadaniowego w kształcie jajka zostały pokryte 24-karatowym złotem. Widoki na Alpy można oglądać przez 35-metrowe okna. Na terenie posiadłości znajduje się też stok narciarski z prywatnym wyciągiem. Jeden z najbardziej oryginalnych elementów wyposażenia pałacu jest jezioro, które znajduje się w piwnicy Całe jest oświetlone lampami z kryształami Swarovskiego.

QUIZ PRL: Kawałek raju w PRLu

Pytanie 1 z 10
Logo Baltony zawierało postać:
Pieniądze to nie wszystko - Marek Zuber
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze