Trend zwyżkowy utrzymuje się również w przypadku mniej popularnej 98. Przed tygodniem przeciętna cena tego paliwa uplasowała się na poziomie o 3 grosze niższym niż obecnie, czyli 4,39 zł/l. W tym tygodniu kierowcy za litr tej benzyny będą musieli zapłacić średnio 4,42 zł/l. Paliwem, które podrożało najwięcej jest olej napędowy. Jego średnia cena wynosi 3,89 zł i jest to o 5 groszy więcej niż w ubiegłym tygodniu.
Przeczytaj też: Bezrobocie w lutym powyżej 10 proc. Będzie lepiej? Firmy planują zatrudnienie
Autogaz jako jedyny nadal ustawicznie tanieje. W tym tygodniu zapłacimy za niego przeciętnie o 3 grosze mniej, czyli 1,61 zł/l. Patrząc jednak na sytuację na rynku półhurtu możemy spodziewać się niewielkiego wzrostu lub przynajmniej stagnacji cen w segmencie detalicznym. Notowania cen w dostawach do stacji publikowanych przez portal e-petrol.pl wskazują na podwyżki cen o ok. 2-3 grosze na litrze.
Zobacz także: Rekord w outsorcingu w Małopolsce
W tym tygodniu najtańszym miastem pod względem średniej ceny benzyny 95 oraz oleju napędowego jest Lublin. Przeciętne ceny tych paliw wynoszą tam 4,00 zł/l i 3,82 zł/l. Z kolei najtaniej benzynę 98-oktanową można zatankować w Bydgoszczy i Białymstoku w średniej cenie 4,32 zł/l. Najmniej za litr LPG zapłacimy w Kielcach. Przeciętna cena autogazu uplasowała się tam na poziomie 1,53 zł/l.
źródła: e-petrol.pl, paliwa.pl