Samochody

i

Autor: Shutterstock Branża samochodowa przeżywa kryzys? Na rynku brakuje nowych, a nawet używanych aut!

Państwo zapłaci Ci spore pieniądze za fiata. Nawet 22 tys. zł rekompensaty za dokonane przedpłaty

2022-07-08 17:19

Państwo poszukuje 223 osób, które w czasach PRL dokonywały przedpłat na Fiata 126p i 18 osób. Okazuje się, że można otrzymać nawet 22 tys. rekompensaty. Jak dostać pieniądze?

Państwo zapłaci spore pieniądze samochodów marki Fiat

Jak informuje Fakt, Bank PKO BP zapłaci spore pieniądze szczęśliwcom, którzy wpłacali na pojazdy marki Fiat 126p i Fiat 1500. Rekompensata za malucha wynosi 15 501 zł, a za Fiata 1500 można otrzymać 21 966 zł.

Jak dostać pieniądze za Fiata 126p i Fiata 1500?

Grzegorz Culepa, ekspert PKO BP poinformował Fakt, że posiadacz przedpłaty, który nie odebrał samochodu, może zgłosić się do PKO BP z dowodem tożsamości i książeczką przedpłaty po odbiór zgromadzonych na niej środków. Bank wypłaci należny wkład wraz z odsetkami, a dodatkiem będzie rekompensata, którą można dostać w sytuacji, gdy wpłaty na rachunek były systematyczne i nie było żadnych przestojów.

Pieniądze to nie wszystko - Rafał Baniak

Istotne jest, że rekompensatę można odziedziczyć. Jeżeli właściciel książeczki przedpłat już nie żyje, o pieniądze mogą się ubiegać spadkobiercy. 

Nie ma jasno określonego terminu, do kiedy można się starać o rekompensatę.

Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, raz na kwartał określana jest rekompensata za dokonane przedpłaty. Obecnie wypłacane pieniądze sięgają 15,5 tys. zł, co jest niższą kwotą od tej, za ile można kupić takie auto.

Przedpłaty na fiata. Resort finansów zachęca po odbiór rekompensaty

Przedpłaty na fiata polegały w zasadzie na wpłacaniu pieniędzy i niekiedy czekaniu latami, aż auto zostanie wyprodukowane. Niektórzy w ogóle się tego nie doczekali, dlatego też państwo od lat wypłaca należne rekompensaty. Do tej pory nie zgłosiło się jeszcze kilkaset osób po odbiór pieniędzy. 

Sonda
Jeździłeś kiedyś hybrydą?
Najnowsze