Gry planszowe

i

Autor: pixabay.com/TheAndrasBarta To świetna rozrywka dla całej rodziny.

„PAPUA”, czyli logiczne zmagania na egzotycznych wyspach [ZDJĘCIA]

2020-10-12 6:27

W jaki sposób najszybciej przenieść się na egzotyczne wyspy, a przy okazji rozruszać trochę szare komórki? Wystarczy sięgnąć po najnowszą grę Grzegorza Rejchtmana, autora bestsellerowego „Ubongo”. Na 13 października wydawnictwo Egmont Polska zaplanowało premierę gry planszowej „PAPUA”. Gra dostarczy wrażeń wszystkim miłośnikom logicznych układanek i rodzinnych rozgrywek na planszy.

Buduj, obracaj, przekręcaj i kombinuj

W grze „PAPUA” chodzi o to, by jak najszybciej połączyć wyspy ze wskazaną drogą startową. To z pozoru proste zadanie utrudniają zasady, według których należy budować mosty. Mimo, iż gracze mają do dyspozycji fragmenty konstrukcji o różnych kształtach i długości, to muszą uważać na wulkany, a kafelki mostów muszą tworzyć jedną ciągłą drogę i można je kłaść tylko na niebieskich polach. Każda połączona wyspa daje 1 punkt zwycięstwa, a gracz, któremu uda się doprowadzić drogę do wszystkich 4 wysp, zdobywa dodatkowo żeton bonusowy. Zwycięzcą zostaje gracz, który po 8 rundach będzie mieć najwięcej punktów. Gra „PAPUA” ma trzy poziomy trudności, co pozwolą dostosować grę do wieku i umiejętności graczy.

ZOBACZ TAKŻE: Cyberpunk 2077. Keanu Reeves w pierwszej reklamie. Kiedy premiera Cyberpunk 2077 [WIDEO]

- PAPUA” to gra rodzinna, w której kluczem do sukcesu jest refleks. Spodoba się graczom lubiącym szybkie i stosunkowo proste łamigłówki, ale na najwyższym poziomie trudności zadowoli również graczy szukających mocniejszego i bardziej zaawansowanego treningu umysłowego. – tak o grze „PAPUA” mówi sam autor, Grzegorz Rejchtman – Główne zalety gry to prostota (zasady możecie pojąć w 1 minutę) oraz fakt, że wszyscy gracze układają swoje plansze jednocześnie, więc nikt nie musi czekać na swoją kolej. Dodatkowo, w każdej z ośmiu rund czeka na was zupełnie nowe wyzwanie. Jeśli wybierzecie grę na poziomie podstawowym, to jedna runda nie powinna zająć wam więcej niż minutę. 

Podstawowe elementy gry to 32 dwustronne plansze zadań (128 zwykłych, 128 trudnych oraz 1024 zadania w łatwiejszym wariancie gry np. z młodymi graczami), 52 kafelki mostów (po 13 w każdym kolorze), 4 pionki, 8 żetonów bonusowych, 4 żetony wulkanów, spinner i kostka.

Gra „PAPUA” kosztuje 199,99 zł (cena katalogowa), przeznaczona jest dla dwóch do czterech graczy powyżej 8 roku życia, a średni czas rozgrywki to 25 minut.

Fani „Ubongo” na start

Jak przekonuje autor gry, „PAPUA” zachwyci fanów wszystkich wersji kultowego już „Ubongo”, mimo, że jest zupełnie inną grą, posiada zupełnie inne elementy i zasady. W „Ubongo” należy dopasować kafelki tak, by pasowały dokładnie do danej planszy. W grze „PAPUA” w ramach jednej rundy istnieje kilka wersji poprawnego ułożenia mostów. - Grzegorz Rejchtman podkreśla, że „PAPUA” daje graczowi więcej dowolności – „PAPUA” pozwala na bardziej kreatywne podejście do rozwiązania danej łamigłówki, mimo że oczywiście posiada zasady, według których należy budować. W „Ubongo” istnieje jedno ułożenie danej karty, w „PAPUI” opcji jest więcej.

Gra „PAPUA” jest dostępna na www.egmont.pl, w sklepach z planszówkami oraz w księgarniach, empikach i marketach prowadzących sprzedaż gier planszowych.

Super Biznes 5 X
Najnowsze