Paragony grozy. Dorsz za 200 zł w Ustroniu Morskim [GALERIA]

i

Autor: Shutterstock Paragony grozy. Dorsz za 200 zł w Ustroniu Morskim [GALERIA]

500 plus nie wystarczy na obiad. Ceny ryb to paragony grozy [ZDJĘCIA]

2021-06-29 6:30

Sezon wakacyjny w pełni, więc restauratorzy mają ręce pełne roboty. Paragon za obiad nad Bałtykiem zdążył już w tym sezonie zaskoczyć niejednego turystę. Okazuje się, że ceny rybki wciąż mogą szokować. Pewien klient za przyjemność zjedzenia dorsza w restauracji w Ustroniu Morskim zapłacił krocie. Te kwoty przyprawiają o zawrót głowy!

Wakacje nad Bałtykiem w tym roku mogą kosztować więcej niż w poprzednich latach. Rosną koszty pobytu, jedzenia i napojów w restauracjach. Zdaniem ekspertów koszty wakacji mogą być zatem zbliżone do zagranicznej wycieczki. Właściciele tawern liczą na odrobienie strat po lockdownie i tłumaczą, że ceny żywności rosną wszędzie i na plaży nie może być inaczej. Co jakiś czas publikujemy zdjęcia kwitów z nadmorskich restauracji, dlatego i tym razem chcemy pokazać, jak można przepłacić za słynną rybkę znad morza.

ZOBACZ: Kupił rybę za 11 milionów zł [ZDJĘCIA]

Drożyzna nad Bałtykiem

Turyści szykujący się na urlop nad polskim morzem muszą zabrać ze sobą grubsze portfele niż w ubiegłym roku, bo jest drożej. Przekonał się o tym pewien turysta w miejscowości Ustronie Morskie. Mężczyzna pokazał w mediach społecznościowych paragon, na którym widnieją: 2 x ryba dorsz, 3 x frytki, 2 x napój, 1 x surówka. Ile zapłacił za taką przyjemność? Dokładnie 198 zł. Najwięcej, bo około 158 zł, kosztowała ryba. Cena, co oczywiste, jest wyższa, jeśli otrzymamy większy kawałek tego przysmaku. Tak też było w tym przypadku.

Mało tego! Jeżeli chcielibyśmy, by w taki sposób zjadła rodzina 2+2, czyli 2 takie porcje, to zapłacimy... niemal 400 złotych. Tym samym 500 plus praktycznie nie starczy na porządny obiad nad morzem! A przecież trzeba jeszcze zjeść śniadanie i kolację...

Miejscowości położone nad Morzem Bałtyckim należą do jednych z najdroższych miejsc turystycznych w Polsce. Ale nie warto się zrażać do wyjazdu ze względu na ceny, bowiem są tam i miejsca, gdzie zjemy smacznie i tanio.

SPRAWDŹ: Polska odpowiada na Nord Stream 2! Na Bałtyk wypłynął specjalny statek do układania gazociągu Baltic Pipe

Sonda
Czy sprawdzasz pochodzenie ryby przed jej zakupem?
Najnowsze