COVID paszport

i

Autor: Getty Images COVID paszport

Paszporty szczepionkowe. Kiedy będą obowiązywały? Unia przyspiesza procedury

2021-03-26 6:19

Paszporty szczepionkowe coraz bliżej. Europosłowie zadecydowali o przyspieszeniu prac. W czwartkowym głosowaniu Parlament Europejski postanowił przyspieszyć procedurę zatwierdzenia "Zielonego Certyfikatu Cyfrowego", czyli zaświadczeń, które mają pozwolić na bezpieczne i swobodne przemieszczanie się w czasie pandemii. Kiedy certyfikaty będą obowiązywały? Komu pomogą w podróżowaniu?

Przy 468 głosach za, 203 przeciw i 16 wstrzymujących się europosłowie poparli zastosowanie trybu pilnego (art. 163 Regulaminu), który pozwala na szybszą kontrolę parlamentarną wniosków Komisji, przy jednoczesnym pełnym poszanowaniu demokratycznego procesu podejmowania decyzji. Po głosowaniu przewodniczący europarlamentu David Sassoli wyznaczył termin składania poprawek do wniosku Komisji na następną sesję plenarną, 26-29 kwietnia. Parlament Europejski planuje zakończyć proces zatwierdzania "Zielonego Certyfikatu Cyfrowego" w czerwcu. 

ZOBACZ: Bill Gates stoi za pandemią koronawirusa? Miliarder odpowiada na zarzuty w polskich mediach

Paszporty szczepień - co to takiego?

Paszport szczepień ma zawierać informacje o tym, czy podróżny został zaszczepiony przeciwko Covid-19, czy w ostatnim czasie otrzymał negatywny wynik testu na obecność wirusa oraz informację o powrocie do zdrowia po zakażeniu Covid-19. Certyfikaty mają ułatwić podróżowanie po UE osobom zaszczepionym, ozdrowieńcom oraz tym, którzy mają negatywny wynik testu na COVID-19.

Sonda
Czy paszporty szczepionkowe to dobry pomysł?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze