Bank Pekao

i

Autor: Tomasz Kawka/East News Bank Pekao

Pekao SA przejmuje Idea Bank! Co z pieniędzmi klientów? W tle wielki konflikt prezesów

2021-01-01 14:30

W ostatnim dniu minionego - 2020 roku, doszło do wielkiej zmiany w sektorze bankowym. Bankowy Fundusz Gwarancyjny wszczął przymusową restrukturyzację Idea Banku, który należy do milionera Leszka Czarneckiego. Upadający bank zostanie przejęty przez Bank Pekao. Formalnie Idea Bank zniknie z rynku 3 stycznia br. Co stanie się z pieniędzmi klientów banku?

Bank Pekao SA przejmuje Idea Bank

- Bank Pekao S.A., w ramach wszczętej dziś przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny przymusowej restrukturyzacji Idea Bank S.A., przejmie 3 stycznia 2021 r. na mocy decyzji administracyjnej przedsiębiorstwo i zobowiązania Idea Bank S.A. z określonymi w decyzji wyłączeniami - czytamy w komunikacie prasowym Banku Pekao.

Dlaczego Pekao przejmuje Idea Bank? BFG uznał, że bank Leszka Czarneckiego był na granicy upadłości. Dodatkowo zdecydowano, że nie było przesłanek wskazujących, że możliwe działania nadzorcze lub działania Idea Banku pozwolą we właściwym czasie usunąć zagrożenie upadłością. Po trzecie wszczęcie przymusowej restrukturyzacji było konieczne w interesie publicznym, rozumianym jako stabilność sektora finansowego i ograniczenie zaangażowania funduszy publicznych - informuje "Puls Biznesu".

Kim jest Leszek Czarnecki? To milioner i mąż znanej dziennikarki Jolanty Pieńkowskiej [MAJĄTEK]

Wszystkie depozyty dotychczasowych klientów Idea Bank S.A. są bezpieczne - zapewnia Leszek Skiba, p.o. prezesa zarządu Banku Pekao S.A. Nad środkami zgromadzonymi na kontach Idea Banku czuwa Bankowy Fundusz Gwarancyjny. BFG podkreśla, że w czasie procesu przejmowania zagrożonego upadkiem banku przez inny podmiot, pieniądze na kontach są bezpieczne - niezależnie, ile kto miał środków na kontach przejmowanego banku.

Wszystkie depozyty klientów Idea Bank SA. zarówno osób indywidualnych, jak i firm - pozostają bezpieczne i zostaną w całości przeniesione do Banku Pekao S.A. Obsługa klientów będzie realizowana w sposób ciągły.

Oddziały Idea Bank S.A. będą kontynuowały swoją działalność. Klienci mogą nadal korzystać z kart i bankomatów banku oraz z infolinii. Nie zmieniają się numery kont, hasła i loginy do bankowości internetowej oraz mobilnej. Jednocześnie, wraz z przejęciem, klienci Idea Bank S.A. zyskają dostęp do szerokiej oferty produktów finansowych, w tym produktów dla klientów indywidualnych, mikrofirm i MŚP. Pełna integracja operacyjna ze strukturami Banku Pekao S.A. spodziewana jest do końca IV kwartału 2021 roku.

Znasz te banknoty? Większości mogłeś nigdy nie widzieć! Zgadniesz, skąd są?

Pytanie 1 z 15
Te banknoty pochodzą z:
Znasz te banknoty? Większości mogłeś nigdy nie widzieć! Zgadniesz, skąd są?

Bunt na pokładzie Pekao

Zaraz po zakończonej konferencji prasowej prezesa Pekao Leszka Skiby, na rynek spłynęła wiadomość o odejściu dwóch wiceprezesów - Grzegorza Olszewskiego oraz Tomasza Styczyńskiego, którzy mieli "odmienną wizję rozwoju banku" - informuje Business Insider Polska.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze