Biedronka otwarta w niedzielę

i

Autor: biedronka

Zakaz handlu w niedzielę

PiS zaatakował Biedronkę! Padły słowa o "oszustach"

2022-08-05 15:55

Według prasowych doniesień, Biedronka chce zmienić się w... czytelnie. Wszystko, aby móc otwierać sklepy w niedziele. Sprawę skomentował pomysłodawca zakazu handlu, poseł PiS Janusz Śniadek. – To przestroga dla wszystkich klientów, że wchodzą do sklepów, które prowadzą oszuści. Zagraniczny kapitał przychodzi do Polski i zamierza żerować nieuczciwą konkurencją - stwierdził.

Biedronka otwarta w niedzielę

Według informacji, które obiegły media Biedronka znalazła sposób na prowadzenie działalności w niedzielę. Portal Wirtualne Media twierdzi, że sklepy mogą na potrzeby tego dnia stać się... placówkami medycznymi, lub czytelniami. Jeronimo Martins nie komentuje jednak sprawy.

Już ponad miesiąc temu pojawiły się doniesienia, że Jeronimo Martins Polska planuje otwarcie w niedziele niehandlowe sklepów Biedronki, które miałyby zyskać status placówek medycznych. Jak nieoficjalnie ustalił portal wirtualnemedia.pl sieć przez ostatnie tygodnie analizowała prawne możliwości takiego kroku, w tym zapisy dotyczące tego, czym jest placówka medyczna, czy to musi być przychodnia albo szpital, czy niekonicznie. Podobne analizy trwać miały też w innych sieciach.

Niedzielne ambicje Biedronki poirytowały Janusza Śniadka, posła PiS, który współtworzył obowiązujący zakaz handlu. Śniadek planuje skierowanie sprawy do UOKiK i ostrzegł, że w odpowiedzi może powstać nowelizacja ustawy, która jeszcze bardziej uszczelniłaby zakaz handlu. Nie byłby to precedens. Odpowiednie zmiany prawne wprowadzono, kiedy zakaz handlu zaczęła obchodzić Żabka. – To przestroga dla wszystkich klientów, że wchodzą do sklepów, które prowadzą oszuści. Zagraniczny kapitał przychodzi do Polski i zamierza żerować nieuczciwą konkurencją – mówi Śniadek w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl.

Sonda
Czy wszystkie sklepy powinny być otwarte w niedziele i w święta?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze