Biedronka

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express Biedronka

Nowy sposób na ominięcie zakazu?

Biedronka znów otwarta w każdą niedzielę? Dyskont znalazł nowy sposób na zakaz handlu

2022-08-03 14:17

"Zakaz handlu w niedziele ponownie zaczyna stawać się fikcją" - pisze portal wirtualnemedia.pl i tłumaczy, że w najbliższą niedzielę ma otworzyć się kilkaset sklepów sieci Biedronka. Jak wynika z nieoficjalnych informacji portalu mają one działać albo jako placówki medyczne albo jako czytelnie. Firma na razie nie komentuje sprawy.

Poczta, szpital, przychodnia - jak obejść zakaz handlu w niedzielę?

Już ponad miesiąc temu pojawiły się doniesienia, że Jeronimo Martins Polska planuje otwarcie w niedziele niehandlowe sklepów Biedronki, które miałyby zyskać status placówek medycznych. Jak nieoficjalnie ustalił portal wirtualnemedia.pl sieć przez ostatnie tygodnie analizowała prawne możliwości takiego kroku, w tym zapisy dotyczące tego, czym jest placówka medyczna, czy to musi być przychodnia albo szpital, czy niekonicznie. Podobne analizy trwać miały też w innych sieciach.

- Mamy informacje, że jest to już przesądzone - powiedział w rozmowie z Radiem Poznań przewodniczący "Solidarności" w sieci Biedronka Piotr Adamczak.

- Pracownicy i kierownicy sklepów do nas dzwonią i przekazują nam informacje, które oni otrzymują za pomocą SMS-ów lub mailowej poczty służbowej. Pojawiały się też firmy zewnętrzne, które instalowały jakieś łącza w sklepach dla tych "placówek medycznych". To jest już pewne, bo takie wytyczne kierownicy sklepów dostali, że mają planować ludzi do pracy na pierwszą niedzielę sierpnia - powiedział Adamczak.

„Pieniądze to nie wszystko” – Andrzej Hawryluk

Biedronka jednak otwarta w niedzielę?

Biuro prasowe Biedronki nie skomentowało portalowi na razie sprawy. Nieoficjalnie w czwartek sieć może wydać komunikat dotyczący sprawy otwarcia sklepów w niedziele. W lipcu ubiegłego roku Biedronka jako pierwsza duża sieć handlowa zdecydowała się otworzyć swoje sklepy w niedziele niehandlowe jako placówki pocztowe. Po tej decyzji na analogiczny zdecydowały się konkurencyjne dyskonty oraz hipermarkety.

W związku z tym jesienią ub.r. znowelizowano ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę, wprowadzając zapis, który w praktyce uniemożliwił obchodzenie prawa w ten sposób. Bo działać w niedziele mogą teraz tylko te placówki pocztowe, które z tej działalności czerpią ponad połowę przychodów.

Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze