Biedronka

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express Biedronka

Nowy sposób na ominięcie zakazu?

Biedronka znów otwarta w każdą niedzielę? Dyskont znalazł nowy sposób na zakaz handlu

2022-08-03 14:17

"Zakaz handlu w niedziele ponownie zaczyna stawać się fikcją" - pisze portal wirtualnemedia.pl i tłumaczy, że w najbliższą niedzielę ma otworzyć się kilkaset sklepów sieci Biedronka. Jak wynika z nieoficjalnych informacji portalu mają one działać albo jako placówki medyczne albo jako czytelnie. Firma na razie nie komentuje sprawy.

Poczta, szpital, przychodnia - jak obejść zakaz handlu w niedzielę?

Już ponad miesiąc temu pojawiły się doniesienia, że Jeronimo Martins Polska planuje otwarcie w niedziele niehandlowe sklepów Biedronki, które miałyby zyskać status placówek medycznych. Jak nieoficjalnie ustalił portal wirtualnemedia.pl sieć przez ostatnie tygodnie analizowała prawne możliwości takiego kroku, w tym zapisy dotyczące tego, czym jest placówka medyczna, czy to musi być przychodnia albo szpital, czy niekonicznie. Podobne analizy trwać miały też w innych sieciach.

- Mamy informacje, że jest to już przesądzone - powiedział w rozmowie z Radiem Poznań przewodniczący "Solidarności" w sieci Biedronka Piotr Adamczak.

- Pracownicy i kierownicy sklepów do nas dzwonią i przekazują nam informacje, które oni otrzymują za pomocą SMS-ów lub mailowej poczty służbowej. Pojawiały się też firmy zewnętrzne, które instalowały jakieś łącza w sklepach dla tych "placówek medycznych". To jest już pewne, bo takie wytyczne kierownicy sklepów dostali, że mają planować ludzi do pracy na pierwszą niedzielę sierpnia - powiedział Adamczak.

„Pieniądze to nie wszystko” – Andrzej Hawryluk

Biedronka jednak otwarta w niedzielę?

Biuro prasowe Biedronki nie skomentowało portalowi na razie sprawy. Nieoficjalnie w czwartek sieć może wydać komunikat dotyczący sprawy otwarcia sklepów w niedziele. W lipcu ubiegłego roku Biedronka jako pierwsza duża sieć handlowa zdecydowała się otworzyć swoje sklepy w niedziele niehandlowe jako placówki pocztowe. Po tej decyzji na analogiczny zdecydowały się konkurencyjne dyskonty oraz hipermarkety.

W związku z tym jesienią ub.r. znowelizowano ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę, wprowadzając zapis, który w praktyce uniemożliwił obchodzenie prawa w ten sposób. Bo działać w niedziele mogą teraz tylko te placówki pocztowe, które z tej działalności czerpią ponad połowę przychodów.

Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze