PKN ORLEN buduje szpital tymczasowy w Płocku. Będzie gotowy do końca miesiąca

i

Autor: Materiały prasowe

PKN ORLEN buduje szpital tymczasowy w Płocku. Będzie gotowy do końca miesiąca [GALERIA]

2020-11-19 14:53

PKN ORLEN przygotował już 108 łóżek dla pacjentów w szpitalu tymczasowym w Płocku, w tym 20 na potrzeby Oddziału Intensywnej Terapii. Budowa placówki na terenie Centrum Badawczo-Rozwojowego idzie pełną parą. Zabezpieczony został podjazd dla karetek oraz Izba Przyjęć, a także instalacja gazów medycznych. Zgodnie z zapowiedziami, szpital tymczasowy z ok. 200 łóżkami dla chorych na SARS-CoV-2 będzie gotowy do końca listopada.

- Dzięki zaangażowaniu spółek i pracowników Grupy ORLEN, budowany od podstaw szpital tymczasowy w Płocku, zakończymy w wyznaczonym terminie – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN. Uruchomienie i funkcjonowanie szpitala wymaga zatrudnienia personelu medycznego i wspierającego, w tym m.in. 52 lekarzy, 152 pielęgniarek i pielęgniarzy, 120 opiekunów medycznych, 34 ratowników medycznych, a także sekretarek i sekretarzy medycznych oraz kierowców. - Obecnie kluczową kwestią jest pozyskanie lekarzy i personelu pielęgniarskiego, dlatego zachęcamy do zgłoszeń szczególnie przedstawicieli tych profesji - dodał.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Kopalnia KGHM Sierra Gorda będzie samodzielna finansowo. Spółka podała prognozę

PKN ORLEN dokonał również zakupu środków transportu, które zapewnią profesjonalną pomoc pacjentom. Karetka pogotowia typu (R) umożliwi przewóz osób wymagających wspomagania funkcji życiowych pomiędzy szpitalem tymczasowym, a Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Płocku. Koncern zapewnił również profesjonalny samochód do transportu badań i leków, również tych wymagających chłodzenia.

PKN ORLEN przygotował już 108 łóżek dla pacjentów w szpitalu tymczasowym w Płocku

PKN ORLEN zabezpieczył w Płocku 194 moduły medyczne, w których przygotowanych zostanie ok. 200 łóżek dla pacjentów z SARS-CoV-2 oraz zaplecze niezbędne do funkcjonowania szpitala tymczasowego. Po zakończeniu pandemii placówkę będzie można rozłożyć w ciągu kilku dni i zmagazynować, bądź wykorzystać do innych działań specjalnych, np. na potrzeby wojska. Podobny projekt PKN ORLEN realizuje w Ostrołęce, przy wsparciu spółki Energa z Grupy ORLEN. Drugi szpital tymczasowy powstanie na terenie przyległym do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze