NBP, ZUS, Tauron, PGE, Energa, JSW, KGHM, LOT, PKP, Orlen, Lotos, Ruch, Inpost, CD Projekt, PKO BP, Pekao SA, Alior

i

Autor: Shutterstock

PKN Orlen podpisał umowę na budowę w Płocku kompleksu instalacji Olefin III

2021-06-22 4:54

PKN Orlen podpisał ze spółkami Hyundai Engineering z siedzibą w Seulu oraz Técnicas Reunidas z siedzibą w Madrycie umowę na budowę kompleksu instalacji Olefin III w swym głównym zakładzie produkcyjny w Płocku (Mazowieckie). Wartość inwestycji szacowana jest na 13,5 mld zł - podał koncern.

PKN Orlen informując o zawartej we wtorek umowie na budowę kompleksu instalacji Olefin III podkreślił, że inwestycja ta stanowi część Programu Rozwoju Petrochemii, który został ogłoszony przez spółkę w czerwcu 2018 r.

 - Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ok. 13,5 mld zł. Zakończenie fazy budowy inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2024 r., a uruchomienie produkcyjne kompleksu Olefin III na początek 2025 r. - przekazał płocki koncern. Według jego szacunków, realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do wzrostu EBITDA o ok. 1 mld zł rocznie.

 Informując jeszcze pod koniec maja o planowanej budowie instalacji Olefin III w swym głównym zakładzie w Płocku, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek podkreślał, że jest to największa inwestycja petrochemiczna w Europie.

 Jak informował w maju płocki koncern, w związku z projektem utworzona została spółka celowa Orlen Olefiny, która według planu będzie odpowiedzialna za realizację inwestycji. Wtedy też zawarto umowę o współpracy w celu finalizacji negocjacji obejmujących budowę Olefin III w formule EPCC z preferowanymi oferentami, spółkami: koreańską Hyundai Engineering oraz hiszpańską Técnicas Reunidas. 

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek: Przez sport budujemy wartość marki
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze