Zarobki w Polsce

Po tych studiach zarabia się krocie! Sprawdź, które kierunki gwarantują wysoką pensję [GALERIA]

2022-10-04 23:20

Rok akademicki 2022/2023 wystartował. Na jakich kierunkach i na jakich uczelniach warto studiować, by po zakończonej edukacji móc dobrze zarabiać? Okazuje się, że w rankingu stworzonego na bazie danych z systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych najbardziej opłaca się studiować górnictwo i geologię na Politechnice Wrocławskiej.

Najlepiej płatne zawody po tych studiach

Co warto studiować, by w przyszłości dużo zarabiać? Wielu studentów pierwszego roku zadaje sobie takie pytanie. Czy faktycznie dobrze wybrali? Okazuje się, że zaraz po zakończeniu studiów najwięcej mogą zarobić absolwenci górnictwa i geologii na Politechnice Wrocławskiej. W pracy mogą oni liczyć na  wynagrodzenie rzędu  12 tys. zł brutto. Tuż za nimi w rankingu plasują się studia informatyczne. W tej grupie na najwyższe wynagrodzenie rzędu 11,5 tys. zł mogą liczyć absolwenci informatyki analitycznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Natomiast wypłatę miesięczną rzędu 11 tys. zł mogą dostać absolwenci zarządzania na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. A co z pozostałymi popularnymi kierunkami?

Z nieco niższymi zarobkami powinni liczyć się studenci innych kierunków ścisłych. Dość spore wynagrodzenia mogą otrzymać absolwenci zarządzania oraz finansów. Tutaj oferuje im się pensje rzędu 8-10 tys. zł.

Absolwenci studiów humanistycznych powinni liczyć się z niższym nawet o połowę wynagrodzeniem. Na najwyższe zarobki w tej grupie mają absolwenci filologii obcych. Ich pensja mieści się w widełkach 5-6,45 tys. zł. 

Sonda
W którym z tych miast Polski najbardziej chciał(a)byś studiować?
Pieniądze to nie wszystko - Stanisław Szwed
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze