Poczta Polska kupi auta elektryczne

2019-04-26 18:12 KaJa
Poczta Polska
Autor: Poczta Polska Poczta Polska

Poczta Polska zamierza zainwestować w samochody elektryczne. Ruszył właśnie przetarg na najem aż 20 aut dostawczych o ładowności do 800 kilogramów. Jak wynika z informacji udostępnionych przez spółkę pierwsze „elektryki” trafią do pocztowej floty już we wrześniu bieżącego roku.

Samochody elektryczne wydają się być przyszłości przemysłu dostawczego. Poczta Polska chcąc być firmą odpowiedzialną społecznie i ekologicznie wpisuje się przygotowany przez Ministerstwo Energii „Plan rozwoju elektromobilności w Polsce”, który jest częścią „Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”. Program ma na celu popularyzację elektromobilności i paliw alternatywnych w Polsce.

Majówka 2019. Ile Polacy wydadzą na majówkę?

Wszystkie samochody elektryczne jakie zamierza kupić Poczta Polska będą wyposażone w stacje szybkiego ładowania. Auta trafią do Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia. Jak podaje Poczta Polska spółka skorzysta z 36-miesięcznego najmu wraz z serwisem pojazdów. Pełny pakiet ubezpieczenia pojazdów w zakresie OC i AC, wraz z ochroną NNW zapewni Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych

Spółka również od 2018 roku prowadzi największe testy samochodów elektrycznych w Polsce. W kwietniu poprzedniego roku wzięło w nich udział siedem marek aut o ładowności do 800 kg: Renault Kangoo Z.E., Zeppelin Goupil G4, Goupil G5,  Melex 381, 382, 391, Peugeot Partner Electric, Citroen Berlingo Electric, Nissan e-NV200, KOMEL - konwertyk Instytutu Napędów i Maszyn Elektrycznych. Oprócz samych pojazdów przetestowano również różne rodzaje stacji ładowania.

Lista zawodów, które mogą zniknąć z rynku. Sprawdź, czy stracisz pracę

Do połowy maja potrwają kolejne testy, tym razem pod lupę wzięte zostaną samochody elektryczne do 3.5 tony, o ładowności powyżej 800 kg. Bierze w nich udział osiem aut marek dostępnych na polskim rynku od niedawna: Renault Master Z.E., (wyjechał na polskie drogi w styczniu 2019 r.), Volkswagen e-Crafter (od czwartego kwartału 2018 r.), Maxus-Hitachi (od września 2018) oraz Mercedes e-Vito (od stycznia 2019 r.).

Najnowsze