Poczta Polska chciała wrażliwe dane mieszkańców Krakowa. Chodzi o wybory 2020

i

Autor: TR, archiwum se.pl

Cyfrowa rewolucja Poczty Polskiej. Usprawni działanie e-administracji

2020-11-18 12:43

Państwowy gigant postawił na rozwój cyfryzacji. Poczta Polska będzie pełnić rolę Narodowego Operatora Cyfrowego. Na czele zespołu, który opracuje szczegółowe zasady i harmonogram działań stanął wiceprezes Poczty Polskiej Krzysztof Falkowski.

– Cyfryzacja wielu sfer życia skokowo przyspieszyła i firma usługowa musi odpowiadać na oczekiwania klientów oraz rynku po prostu lepiej, szybciej i sprawniej. Poczta i nasza grupa kapitałowa muszą więc dysponować potencjałem zdolnym do technicznego wsparcia realizacji kluczowych przedsięwzięć – mówi Tomasz Zdzikot, prezes Zarządu Poczty Polskiej

Praca na budowie. Co zrobić, gdy nie ma osoby nadzorującej ekipę?

Poczta Polska dostarczy m.in. usługi skrzynek podawczych dla urzędów. Będzie współtworzyć system e-doręczeń (elektronicznej korespondencji i zdalnego załatwiania spraw w administracji). Kolejnym powodem jest e-handel i wejście w życie tzw. „pakietu VAT dla e-commerce”, który od 1 lipca 2021 r. ma uszczelnić system e-handlu w UE, i z Chinami.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Chciała sprzedać w internecie sukienkę. Przez błąd straciła kilka tysięcy złotych!

W blisko 80-tys. grupie pracowników, sam pion IT zatrudnia ok. 900 osób. – Jestem przekonany, że w ramach integracji zasobów własnych będziemy w stanie zbudować znaczący potencjał, który będziemy rozwijać zewnętrznymi naborami – dodaje prezes Tomasz Zdzikot.

Najnowsze