Podwyżki nie tylko w dyskontach. Poczta Polska po raz kolejny podnosi pensje

2017-12-05 12:50
Sortownia Poczta Polska
Autor: Poczta Polska Sortownia Poczta Polska

Właściciele sieci sklepów Biedronka i Lidl walczą o pracowników kolejnymi podwyżkami. W tym roku na kolejne zwiększenie pensji mogą liczyć nie tylko zatrudnieni w handlu, ale również na Poczcie Polskiej. Druga podwyżka w tym roku wyniesie 100-120 zł. - Tym samym w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wynagrodzenia zasadnicze najmniej zarabiających pracowników Poczty Polskiej wzrosły o 520 zł - podaje państwowa firma.

Od 1 października tego roku wszyscy pracownicy, których wynagrodzenia zasadnicze wynoszą do 3 tys. zł otrzymają podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 120 zł miesięcznie, a pracownicy zatrudnieni tylko w tzw. eksploatacji (m.in. listonosze, pracownicy obsługi klienta, pracownicy sortowni, pracownicy ochrony, kierowcy), których wynagrodzenia zasadnicze mieszczą się w przedziale 3000,01 – 3500 zł, podwyżkę 100 zł miesięcznie. Podwyżki te dotyczą pracowników zatrudnionych na pełen etat. Osoby zatrudnione na część etatu otrzymają kwotę proporcjonalną do wymiaru etatu. Średnie wynagrodzenie całkowite dla pracowników eksploatacji, po obecnych podwyżkach, wyniesie 3625 zł.

Zobacz też: Skandal w InPost. Nie uwierzysz, co kurier zrobił z paczkami [WIDEO]

Pracownicy objęci podwyżką otrzymają wyrównanie za październik i listopad do 20 grudnia br. - Podpisanie porozumienia to kolejne działanie, które jednoznacznie potwierdza, że godziwe wynagradzanie pracowników to priorytet obecnego Zarządu Poczty Polskiej. Podwyżki są odpowiedzią nie tylko na sytuację rynkową, ale przede wszystkim docenieniem pocztowców – zaangażowanych i lojalnych wobec firmy. Jeśli - zgodnie z strategicznymi założeniami - firma systematycznie, zwiększając przychody, będzie poprawiać wynik finansowy, z całą pewnością bezpośrednio przełoży się to także na dalszy wzrost wynagrodzeń pracowników w przyszłości. Tak jak dotychczas, zadbamy także o najwyższe standardy zatrudniania – umowy o pracę, terminowość wypłat oraz benefity finansowe i pozafinansowe, wpływające na sytuację ekonomiczną i socjalną naszych pracowników – powiedział Przemysław Sypniewski, Prezes Poczty Polskiej.

Od maja br. w Poczcie Polskiej wprowadzony został także nowy regulamin premiowania, zgodnie z którym pracownicy mogą otrzymać nawet 954 zł brutto premii w kwartale. W jej skład wchodzą następujące rodzaje premii: miesięczna premia czasowo-jakościowa (200 zł), miesięczna premia zadaniowa (60 zł) oraz kwartalna premia wynikowa (3 x 58 zł = 174 zł), wypłacana gdy firma osiągnie zakładany wynik. Średniomiesięcznie daje to kwotę 318 zł brutto.

Sprawdź również: Poczta Polska wybuduje gigantyczną sortownię. Będzie dostarczać paczki z Chin

Pocztowcy, pracujący w firmie co najmniej 3 lata, otrzymują także tzw. dodatek stażowy w wysokości 3-20% wynagrodzenia zasadniczego. Osoby, którzy przepracują w firmie co najmniej rok otrzymują także premię roczną w wysokości średniej pensji, wypłacanej zawsze w październiku.

Po wspólnie zaakceptowanym przez pracodawcę oraz partnerów społecznych wzroście wynagrodzeń, średnie wynagrodzenie całkowite od 1 października br. wśród pracowników eksploatacji w Poczcie Polskiej (biorąc pod uwagę wszystkie jego składowe) wyniesie 3625 zł, w tym wynagrodzenie zasadnicze to 2689 zł, premie (czasowo-jakościowa, zadaniowa, wynikowa i 1/12 premii rocznej) – 597 zł a dodatek stażowy 339 zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze