Górnicy, pieniądze

i

Autor: Shutterstock Górnicy, pieniądze

Nowe podwyżki

Podwyżki w PGG zatwierdzone! Górnicy zarobią średnio ponad 12 tys. zł. Od kiedy wyższe wynagrodzenie?

2023-02-28 9:38

W poniedziałek (27 lutego) przedstawiciele związków zawodowych działających w Polskiej Grupie Górniczej oraz przedstawiciele zarządu spółki podpisali porozumienie dotyczące trzech jednorazowych świadczeń. Najwięcej – 2670 zł brutto – dostaną pracownicy zatrudnieni pod ziemią, informuje portal nettg.pl. Przypomnijmy, że wysokość podwyżek w PGG została ustalona w połowie lutego. Średnie wynagrodzenia po podwyżce w PGG wyniesie 12 107 zł brutto. Od kiedy wyższe wynagrodzenie?

Ile zarobią górnicy z PGG? Na razie wyrównanie potem podwyżka

Przypomnijmy, że wysokość podwyżek w PGG została ustalona w połowie lutego. Średnie wynagrodzenia po podwyżce w PGG wyniesie 12 107 zł brutto.

"Podwyżka obowiązuje od początku br., jednak w comiesięcznych wypłatach wynagrodzeń podwyżki zostaną ujęte dopiero od 1 lipca br., czyli od momentu, kiedy zostanie wprowadzony jednolity system wynagradzania w spółce. Natomiast do tego czasu pracownicy otrzymają wyrównanie w postaci jednorazowych dodatków"-czytamy na portalu.

Nettg.pl informuje, że najwięcej otrzymają pracownicy zatrudnieni pod ziemią – 2670 zł brutto.

"Pracownicy zatrudnieni w zakładach mechanicznej przeróbki węgla, w Zakładzie Informatyki i Telekomunikacji, w Zakładzie Remontowo-Produkcyjnym, Zakładzie Elektrociepłownie z wyjątkiem pracowników zatrudnionych w tych zakładach na stanowiskach administracyjnych, a także pracownicy wykonujący prace remontowo-konserwacyjne na terenie lub na rzecz zakładu mechanicznej przeróbki węgla oraz pracownicy wykonujący prace remontowo-konserwacyjne na powierzchni na rzecz oddziałów dołowych kopalni dostaną 2170 zł brutto. Pozostali pracownicy na powierzchni otrzymają 1670 zł brutto"-informuje portal.

Kwoty jednorazowe będą wliczane do podstaw wymiaru, od których wyliczone będą: nagroda z okazji Dnia Górnika i dodatkowa nagroda roczna tzw. 14-ta pensja.

Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek
Sonda
Czy żądania płacowe górników są słuszne?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze