Scenariusz czwartej fali. Czy będzie lockdown na Lubelszczyźnie?

i

Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

Polacy chcą lokalnych lockdownów

2021-11-22 8:25

Czwarta fala koronawirusa się rozpędza. Pojawia się widmo lockdownu, zamkniętych szkół, urzędów, przychodni. Rząd ma twardy orzech do zgryzienia. Tymczasem z najnowszego sondażu IBRiS wynika, że Polacy chcą paszportów covidowych i wprowadzania lokalnych lockdownów. Sprzeciwiają się natomiast zamknięciu szkół - tego wariantu też boją się rządzący, bo generuje on ogromne koszty.

Czwarta fala pandemii się rozpędza. Widmo lockdownów, zamkniętych szkół, przedszkoli, urzędów staje się coraz bardziej realne. Ale jak ognia boją się tego rządzący. Tymczasem jak wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej", 59,5 proc. ankietowanych oczekuje od rządzących promocji szczepień i wprowadzenia paszportów covidowych i związanych z tym ograniczeń dla osób niezaszczepionych. Pomysł, by pracodawcy mogli sprawdzać, czy pracownik jest zaszczepiony, popiera 42,5 proc. ankietowanych. Aż  53,1 proc. osób uważa, że rząd powinien natychmiast podjąć działania zmierzające do ograniczenia skali pandemii, w tym wprowadzić lokalne lockdowny. A jak lockdowny, to ograniczenia w pracy stacjonarnej i nauka zdalna. To ostatnie rozwiązanie spędza sen s powiek rządzącym i rodzicom. Za zamknięciem szkół opowiedziało się 21,9 proc. pytanych. Póki co wszystko działa bez zmian. A niestety, chorych na covid-19 cały czas przybywa. Zatem bardzo ważne jest przestrzeganie zasady ddm: dystans, dezynfekcja, maseczka i częste wietrzenie pomieszczeń zamkniętych. 

Tańczące z promocjami 18.11.2021
Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić kolejny lockdown?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany