pieniądze

i

Autor: Marek BAZAK/East News

Inflacja w Polsce

Polacy otrzymają nowy dodatek inflacyjny? Nawet 5 tys. zł do wzięcia!

2023-04-19 1:39

Parlament Wielkiej Brytanii pracuje nad nowym programem pomocowym, który ma pomóc rodzinom radzić sobie z rosnącymi kosztami utrzymania. Choć prace nadal trwają, to pomoc trafi do polskich rodzin już tej wiosny, bezpośrednio na konto bankowe wnioskodawców w trzech ratach. W sumie programem ma być objęte 8 milionów osób. Ile wyniesie dodatek?

Komu będzie przysługiwać 5 tys. złotych?

Wysokość pomocy będzie zależna od dochodów. Średnio rodzina może otrzymać w przeliczeniu dodatek w wysokości 5 tys. zł.  Oddzielna płatność w wysokości 700 zł będzie dla osób niepełnosprawnych i dodatkowe 1500 zł dla emerytów.

-To wszystko jest częścią pakietu o wartości 26 miliardów funtów na rok 2023 i kolejne. Wszystko po to, aby pomóc każdemu gospodarstwu domowemu w Wielkiej Brytanii w obliczu rosnących kosztów utrzymania – mówił minister Mobilności Społecznej. 

Kiedy będzie wypłacany dodatek?

Obecnie trwają prace nad projektem w brytyjskim parlamencie. Przewidywane jest, że pieniądze będą wypłacane już na wiosnę tego roku, bezpośrednio na konto bankowe wnioskodawców w trzech ratach. Dokładne daty wsparcia zostaną ujawnione dopiero w chwili, gdy program się rozpocznie. W celu powstrzymania przestępców przed oszukaniem systemu i wykorzystaniem wsparcia. 

Źródło: Radio Eska

Sonda
Czy parlamentarzyści powinni korzystać z funduszy socjalnych?
Pieniądze to nie wszystko Marek Budzisz
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany