Rowerzystka

i

Autor: Pixaby W Krakowie powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych

Polacy ruszyli na rowery. Ten biznes przeżywa odrodzenie

2020-07-30 16:29

Pandemia koronawirusa sprawiła, że Polacy ruszyli po rowery. Nie tylko wzrosła sprzedaż rowerów w sklepach, ale i kolejne osoby rozważają kupno jednośladów dla siebie i swoich bliskich.

Pandemia koronawirusa pozytywnie wpłynęła na rynek jednośladów. W obawie o własne zdrowie Polacy ruszyli po rowery. Wybierając ten środek transportu, mniej narażają się na możliwość zakażenia koronawirusem wywołującym chorobę COVID-19. W tym sezonie rowerowym serwisy i sklepy rowerowe przeżywają prawdziwe oblężenie. Okazuje się, że 45% Polaków zamierza korzystać z roweru podczas wakacyjnego urlopu, 41% wybiera jednoślad zamiast innych środków transportu, a co piąty rowerzysta jeździ obecnie więcej niż przed rokiem – wynika z najnowszego, lipcowego badania przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego. Jak się okazuje 4% respondentów nabyło rower w czasie pandemii, a 18% rozważa zakup jednośladów dla siebie, ale i swoich bliskich w najbliższym czasie. Polskie Stowarzyszenie Rowerowe to organizacja, która zrzesza przedstawicieli polskich producentów oraz importerów rowerów i części rowerowych, przedstawicieli hurtowni i sklepów rowerowych, a także mediów branżowych. Obecnie produkujemy rocznie ponad 1,5 mln rowerów, co stawia nas na 4. miejscu w UE.

Zobacz: Co drugi Polak wyjedzie na wakacje

Poćwiartowany raper znaleziony w lodówce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze