Węgiel

i

Autor: Unsplash

Kupno węgla

Polacy skarżą się na jakość węgla. Czy węgiel można reklamować?

2022-12-15 10:53

Mimo zawieszenia wymagań jakościowych, Polacy nie są bezradni wobec problemów, choć niektórzy właściciele składów mogą żerować na nieznajomości prawa. Czy węgiel można zareklamować? Jak to zrobić?

Polacy masowo skarżą się na złą jakość węgla

Tego roku wielu Polaków boryka się z ogromnym problemem, jakim są ceny węgla, a także jego słaba dostępność. Oprócz tego węgiel, jaki kupują, bardzo często nie spełnia oczekiwań. Jesienią bieżącego roku pojawiały się pogłoski o tym, że w Polsce sprzedawany jest węgiel z importu, który się nie pali. Takie doświadczenie ma przedsiębiorca z województwa wielkopolskiego, który kupił węgiel z Australii i postanowił go zareklamować. Takich przypadków może być znacznie więcej, jednak nie zostały one odnotowane. 

Wielu Polaków nie raz skarżyło się także, że zakupiony przez nich opał okazał się być mieszanką ekogroszku z węglem brunatnym. 

Reklamacja węgla. Czy jest w ogóle możliwa?

Jak przyznaje w rozmowie z portalem money.pl sama naczelnik Wydziału Spraw Konsumenckich w Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej we Wrocławiu Beata Nankowska, reklamację można zawsze zgłosić. Jest to możliwe od dwóch lat, dzięki odpowiednim zapisom w Kodeksie cywilnym. 

Konsument, który zakupił opał, może go zareklamować, jednak powinien posiadać paragon, oświadczenie o kraju pochodzenia węgla z datą i kiedy węgiel pojawił się na terytorium Polski. 

Policja jednak mocno uczula, by uważać na składy węgla, od których decydujemy się zakupić opał. Niektórzy niestety padają ofiarą oszustwa. Wtedy i próba reklamacji może na nic się zdać.

Sonda
Czy kupiłeś/aś węgiel po preferencyjnej cenie?
Pieniądze to nie wszystko Marcin Wiącek

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze