Polityk na etykiecie wódki w Żabce

2021-09-22 16:28
Żabka
Autor: Shutterstock Żabka wprowadza mnóstwo nowości. Takich produktów w sklepie jeszcze nigdy nie było. Co kupisz?

Pierwsza partia sygnowanych nazwiskiem Janusza Palikota wódek trafiła właśnie do sklepów Żabka. Alembik Polska SA wyprodukowała pierwszą serię wódek pod nową marką Palikot, które rozeszły się w przedsprzedaży w błyskawicznym tempie. Celem jest osiągnięcie poziomu sprzedaży ponad 100 000 szt. miesięcznie już w 2022 roku. Z tego względu planowane jest zwiększenie skali produkcji. - Zawsze chciałem zrobić swoją wódkę - Wódkę Palikota - powiedział Janusz Palikot.

Wódka kraft Palikot bazuje na innowacyjnej recepturze łączącej dwie oddzielne technologie - rektyfikacji, która służy głównie do produkcji wódki oraz destylacji, która służy do produkcji okowit i whisky. Jest wódką mocną, ale przez połączenie z destylatem uzyskuje krągły smak. Wódka dostępna jest w trzech wariantach: ziemniak, żyto i jęczmień.

- Zawsze chciałem zrobić swoją wódkę - Wódkę Palikota. Marzyłem o tym od 40 lat, czyli od kiedy zajmuję się produkcją alkoholu – powiedział Janusz Palikot.

EKG 2021. Katarzyna Dzióba wiceprezydent Zabrza. Rozwój medycyny i start-upy to przyszłość Zabrza.

- Wypuściłem na rynek Żołądkową Gorzką, Dorato, Lubelską Cytrynówkę, Fresco, Cin Cin, Piwo BUH, Wódkę BUH oraz Tenczyńska Okovita. Teraz spełnia się moje marzenie. To najlepsze co zrobiłem - Wódka Kraft Palikot 3 smaki: żyto, jęczmień, ziemniak - dodał. Jak czytamy w komunikacie spółki, Alembik chce dołączać do sieci kolejne lokale, których docelowo ma być dziesięć.

- Wódka Palikot jest od tygodnia w sieci sklepów Żabka, a sieć Netto, Wielki Ben, Auchan czy Carrefour, z którymi trwają jeszcze lub kończymy negocjacje będą miały te produkt i kolejne wersje wódki Palikot jeszcze w tym miesiącu albo w październiku – stwierdził Palikot.

- Jeśli chodzi o cenę to Wódka Kraft Palikot to segment cenowy między 50 a 60 złotych, czyli jest to poziom powyżej cen mainstreamowych, ale jednak poniżej premium czy super premium. Chcę też podkreślić, że jest to wódka degustacyjna - mówił też Palikot.

EKG 2021. Małgorzata Jarosińska-Jedynak: Katowice będą nieformalną i zieloną stolicą świata

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE