Z Radomia do Nigerii. Polska broń podbija Afrykę

2018-03-26 17:05

Produkcja polskich karabinków Beryl M762 w Nigerii nabiera rozpędu. 26 marca PGZ podpisała z Defence Industries Corporation of Nigeria (DICON) memorandum, w którym określono warunki i zasady transferu polskiej technologii w Nigerii. Dostarczy ją należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółka Łucznik.

DICON jest spółką skarbu państwa Nigerii, która podlega Nigeryjskim Siłom Zbrojnym. Zaopatruje głównie rynek cywilny. Już po raz kolejny swoją ofertę poszerzy o polskie karabinki dla Nigeryjskich Sił Zbrojnych. W poniedziałek w siedzibie Fabryki Broni „Łucznik" w Radomiu PGZ podpisała ze spółką DICON memorandum, które określa warunki i reguły 3-etapowego transferu technologii produkcji karabinków Beryl M762 w Nigerii.

Siły Zbrojne Abudży od kilku lat używają karabinków Beryl M762. Bardzo dobre opinie na ich temat były jednym z głównych powodów, dla których nasi partnerzy z Nigerii wybrali je jako produkty, które mają szansę stać się podstawowym wyposażeniem ich żołnierzy. Jest to wielka szansa nie tylko dla radomskiej Fabryki Broni, ale także dla innych spółek z naszej Grupy, by na podstawie tej współpracy zbudować przyczółek do dalszej ekspansji na tamtejszych rynkach – powiedział po podpisaniu memorandum prezes PGZ S.A., dr Jakub Skiba.

Zobacz: Przemysł zbrojeniowy. Co powstaje w polskich fabrykach? [GALERIA]

W 2014 r. Fabryka Broni „Łucznik" podpisała z nigeryjską armią umowę wartą 3,3 mln zł. W rezultacie w lutym 2015 nigeryjskie wojska lądowe otrzymały pierwszą partię 1000 polskich Beryli M762 wraz z zestawami naprawczymi. Na początku 2015 r. podpisano kolejną umowę na dostawę 500 Beryli M762, które trafiły do Nigerii w czerwcu tego samego roku. Ponadto spółki należące do PGZ dostarczyły systemy treningowe dedykowane do karabinków Beryl.

Polecamy: Zobacz, w jaki sprzęt będą wyposażeni żołnierze WOT [GALERIA]

– Przedstawiciele Sił Zbrojnych Nigerii zachwalają niezawodność, łatwość w obsłudze oraz ergonomię naszych Beryli. Trudne warunki klimatyczne oraz asymetryczność zagrożeń, z którymi na co dzień borykają się nigeryjscy wojskowi buduje zapotrzebowanie na solidne produkty. Tym bardziej cieszy, że tym produktem są karabinki z Fabryki Broni – powiedział prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik", Adam Suliga.

– Dzisiejsze memorandum to kolejny krok na ścieżce współpracy z Nigerią. Wypracowanie w ramach partnerstwa z DICON skutecznego modelu transferu technologii rozbuduje w naszym zakładzie kompetencje do dalszej ekspansji na rynki zagraniczne i wzmocni naszą pozycję wśród innych potencjalnych partnerów – dodał członek zarządu Fabryki Broni „Łucznik", Maciej Borecki.

 

Źródło: pgzsa.pl

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze