Top Secret

i

Autor: FACEBOOK

Upadłość Top Secret

Polska marka z wnioskiem o upadłość. Była obecna na rynku 27 lat

2022-08-17 16:15

Firma Top Secret jest obecna na polskim rynku od 1995 roku. Po 27 latach działalności łódzka spółka złożyła wniosek o upadłość. Zapewniono, że decyzja nie przełoży się na sprzedaż ubrań.

Top Secret z wnioskiem o upadłość

Firma odzieżowa Top Secret jest dłużnikiem firmy Redan. Powzięto informację o złożeniu przez spółkę Top Secret sp. z.o.o. wniosku o ogłoszenie upadłości - poinformował zarząd spółki.

"W ocenie zarządu Redan, w krótkim terminie, złożenie wniosku o upadłość przez TS nie będzie miało istotnego wpływu na sytuację spółki, w tym w szczególności na realizowane poziomy sprzedaży, marży ani przepływy pieniężne. Wpływ ewentualnej upadłości TS na sytuację Redan w dłuższym terminie wymaga pogłębionej analizy. W szczególności konieczne jest rozważenie wyceny należności od TS oraz ryzyka konieczności spłaty kredytu za TS, o których mowa powyżej. Po przeprowadzeniu tej analizy zarząd Redan przedstawi jej wyniki oraz płynące z tego wnioski" - głosi informacja opublikowana na stronie internetowej spółki Redan.

Pieniądze to nie wszystko

Coraz więcej sklepów ogłasza upadłość

Do połowy 2022 roku upadło 3 000 sklepów. Jest to najwyższy wynik od 5 lat - informuje INN Poland. "Zniknięcie ograniczeń w działalności nie spowodowało rozkwitu sektora, a sklepów upadło najwięcej od 2017 r. To dopiero wyniki półrocza, w 2022 r. zapowiada się rekord" - podkreśla "Rzeczpospolita".

Konsumenci skłaniają się ku zakupom online

Od początku roku rynek sprzedaży detalicznej skurczył się o ponad 3 000 lokalizacji - wynika z danych z danych zebranych przez wywiadownię Dun & Bradstreet Poland dla "Rzeczpospolitej". "Rz" informuje, że w ostatnich latach sklepów znikało znacznie mniej. Jednak trendy postpandemiczne idą w stronę zakupów online.

Najwięcej zamkniętych sklepów (644) było placówkami ogólnospożywczymi. Z rynku wypadły też 532 "sklepy niewyspecjalizowane" oraz 487 odzieżowych - informuje portal INN Poland. 

Sonda
Czy robiłaś/eś zakupy w sklepach Top Secret?
Listen to "Czy Polacy są patriotami na zakupach? Większość deklaruje, że tak a jaka jest na prawdę? Supernova w samo południe" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze