Śpiewak pozywa Palikota i Wojewódzkiego

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express, Piotr Grzybowski/Super Express, Art Service/Super Express Śpiewak pozywa Palikota i Wojewódzkiego

Wojna o reklamę alkoholu

Śpiewak donosi do prokuratury na Palikota i Wojewódzkiego! Jest ostro reakcja

2022-08-19 11:54

Jan Śpiewak powiadomił prokuraturę o przestępstwie - pisze portalspożywczy.pl. Jego zdaniem Jakub Wojewódzki i Janusz Palikot nielegalnie reklamują alkohol w internecie. Co im grozi za złamanie prawa?

Jan Śpiewak zgłasza Wojewódzkiego i Palikota do prokuratury

Jak poinformował w czwartek (18.08.2022r.) w social mediach Jan Śpiewak, sprawa dotycząca nielegalnego reklamowania alkoholu przez Wojewódzkiego i Palikota została zgłoszona do prokuratury. - Złożyłem zawiadomienie do prokuratury na Palikota i Wojewódzkiego o możliwości popełnienia przez nich przestępstwa z art. 452 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi - pisze Śpiewak na Twitterze.

Przytoczony art. 45(2) Ustawy mówi jasno o wysokiej karze grzywny. “Kto (...) prowadzi reklamę lub promocję napojów alkoholowych lub informuje o sponsorowaniu imprezy masowej, z zastrzeżeniem art. 131 ust. 5 i 6, podlega grzywnie od 10 000 do 500 000 złotych.

Pieniądze to nie wszystko – Igor Wasilewski

Nielegalna reklama alkoholu. Janusz Palikot odpowiada

Influencerzy nie mogą reklamować alkoholu. Jak wyjaśnia Marek Myślicki w rozmowie z portalspożywczy.pl takie działanie jest praktycznie niemożliwe i mówi o tym wiele przepisów. - (...) Tak naprawdę jest to zakazane. Większość influencerów posiada kanały otwarte, także dla osób poniżej 18. roku życia i współpraca z takim kanałem jest jawnym naruszeniem przepisów - podkreślił w rozmowie z portalem. Dodaje również, że w przypadku Janusza Palikota pokazywanie alkoholi i mówienie gdzie są dostępne do kupienia, jest reklamą.

Sam Palikot jednak nie określa się jako influencer. W odpowiedzi na wpis Śpiewaka Janusz Palikot na swoim profilu na Facebooku umieścił wideo, jak również stosowny opis. - (...) W związku z naruszeniem dóbr osobistych, składamy pozew o odszkodowanie wysokości 100 tys. zł na rzecz wskazanej przez nas organizacji pożytku publicznego - pisze były poseł. Nie omieszkał także umieścić w komentarzu zdjęcia z 2018 r. przedstawiającego Jana Śpiewaka z alkoholem w ręku. "Zdjęcie Jana Śpiewaka reklamujące wino" - podpisał.

Sonda
Jak często pijesz alkohol?
Listen to "Milion osób w Polsce jest uzależnionych od alkoholu" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze