Susza doskwiera rolnikom w całym kraju

i

Autor: pxhere.com Susza doskwiera rolnikom w całym kraju

Polska wieś w czasie epidemii koronawirusa. Rolnicy będą zwolnieni ze składki do KRUS-u?

2020-03-23 14:23

Epidemia koronawirusa dotyka wszystkich, najważniejszym działaniem jest obecnie zminimalizowanie rozprzestrzeniania się wirusa. Coraz głośniej mówi się jednak o gigantycznym kryzysie ekonomicznych, który będzie jednym ze skutków pandemii. Polski rząd przygotował tzw. tarczę antykryzysową, która ma wspomóc polskich przedsiębiorców w tym trudnym okresie, a prezydent Andrzej Duda wyszedł z inicjatywą wsparcia rolników w postaci zwolnienia z opłacania składek KRUS.

Zamknięte kina, teatry, ograniczona praca sklepów i firmy, które już teraz liczą straty. Nie ma wątpliwości, że świat w chwili gdy upora się z epidemią koronawirusa będzie musiał stawić czoło potężnemu kryzysowi ekonomicznemu. Rządy wielu krajów przygotowują wsparcie dla gospodarek. W Polsce przygotowano tzw. tarczę antykryzysową, która ma pomóc zarówno krajowym przedsiębiorcom jak i osobom prywatnym.

Czytaj również: Prawie milion Polaków straci pracę lub swoje dochody

Prezydent Andrzej Duda wyszedł także w inicjatywą pomocy dla polskim rolników, tak aby byli oni zwolnieni z konieczności opłacania składek KRUS. Pomysł uzyskał już zgodę rządu. Jak poinformował PAP minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski zwolnienie z KRUS-u dla rolników będzie obowiązywało na takich zasadach jak w przypadku ZUS.  Szef resortu rolnictwa podkreślił także, że według prezydenta podobna pomoc jak polskim przedsiębiorcom należy się także mieszkańcom wsi.

Zobacz także: Rząd walczy z pożyczkami. Mafia zaciera ręce

Jak wyjaśnił Ardanowski składki do KRUS wpłacane są co trzy miesiące, zatem zwolnienie z takowych opłat będzie dotyczyło jednego kwartału. Co ważne, wszystkie składane propozycje mogą ulec jeszcze zmianie, dotyczą one obecnej sytuacji i trudno przewidzieć jak będzie się ona dalej rozwijała.

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze