laptop

i

Autor: Pixabay e- Urząd Skarbowy

Serwis Photoblog

Polski Instagram znika z internetu! Po 20 latach upada kolejny polski serwis społecznościowy

2023-01-09 12:47

"To był taki Instagram swoich czasów" - między innymi takie komentarze możemy przeczytać pod postem platformy Photoblog na Facebooku. Jak podaje serwis wkrótce zakończy on swoją działalnośći zostanie zamknięty. "To już chyba najwyższa pora, aby się pożegnać i jednocześnie podziękować wam za te kilkanaście wspólnych lat" - czytamy w poście Photoblog.

Serwis Photoblog znika z internetu

Serwis Photoblog.pl zostanie zamknięty 31 marca 2023 roku. "Dziękujemy za cały ten czas spędzony razem i za wspólnie tworzone treści - miliony zdjęć oraz setki milionów komentarzy" - napisali administratorzy serwisu w pożegnalnym poście. Dodali również, że mają nadzieję, że użytkownicy Photobloga znajdą "nowe, lepsze, satysfakcjonujące miejsca do publikowania swoich zdjęć i rozwijania swoich pasji". "Żegnamy się ze łzą w oku, ale z podniesioną głową i dumą z tego, co razem osiągnęliśmy" - czytamy.

Photoblog.pl został założony w 2004 roku przez dwóch studentów z Trójmiasta - Sebastiana Michałowskiego oraz Tomasza Chmielewskiego. Obecnie właścicielem serwisu jest założona przez mężczyzn spółka Pixnet, która od 2017 roku jest w stanie likwidacji. W latach 2008-2009 serwis cieszył się bardzo dużą popularnością, plasując się obok platform takich jak Nasza Klasa, YouTube, MojaGeneracja, MySpace i Fotka. Serwis nk.pl został zamknięty w lipcu 2021 roku. W 2012 roku działalność zakończyła powiązana z Gadu-Gadu MojaGeneracja.pl. 

Sonda
Czy korzystasz z aplikacji Instagram?
Pieniądze to nie wszystko Marlena Maląg
Najnowsze