Polski Ład Mateusz Morawiecki

i

Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS Polski Ład Mateusz Morawiecki

Polski Ład. Rząd wprowadzi duże zmiany

2022-01-31 10:04

Po wprowadzeniu Polskiego Ładu nie brakowało przypadków, w których pracownicy skarżyli się na niższe wypłaty. W założeniu program miał uderzyć w osoby najlepiej zarabiające i jak się okazało, program obciął również wynagrodzenia polityków. Zaczęły więc pojawiać się nieoficjalne informacje, jakoby Ministerstwo Finansów pracowało nad zmianą sposobu opodatkowania parlamentarzystów. Dzisiaj wiceminister od Polskiego Ładu Artur Soboń zaprzeczył tym doniesieniom i zdradził nad jakimi poprawkami trwają prace.

Zmiany w Polskim Ładzie. Nie będzie ulg dla polityków?

Radio Zet podało, że nieoficjalnie trwają prace nad zmianą sposobu opodatkowania parlamentarzystów, tak aby nie tracili na Polskim Ładzie. Rozważano wydanie interpretacji, według której posłowie i senatorowie prowadzą działalność polityczną i są osobami fizycznymi (w efekcie podlegają pod inne opodatkowanie). Artur Soboń, wiceminister pracujący nad poprawkami Polskiego Ładu poinformował, że Ministerstwo Finansów nie proceduje takiej zmiany.

ZOBACZ Polski Ład obniża emerytury Polaków. 400 złotych w plecy

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Gawkowski: Polski Ład to drogi bajzel. To pierwszy rząd, który obniża wynagrodzenia

- Nad tym w Ministerstwie Finansów nie pracujemy! Pracujemy za to m.in. nad rozwiązaniami dla samotnych rodziców, dla firm (remanenty i amortyzacja) i dla księgowych (przesunięcie terminów sprawozdań i CIT-8). Podniesiemy limit, żeby rodzic nie tracił ulgi na dzieci oraz 4+ - napisał Artur Soboń na Twitterze.

Zmiany w Polskim Ładzie

Po wejściu Polskiego Ładu w życie 1 stycznia 2022 roku, zaczęło wychodzić dużo niedociągnięć i błędów w ustawie. Zwrócono m.in. uwagę na brak możliwości rozliczenia podatku na preferencyjnych zasadach (tj. rozliczenia z dzieckiem). To właśnie nad poprawieniem tego stanu rzeczy, pracuje teraz ministerstwo finansów. Resort będzie pracował również nad uproszczeniem przepisów i łataniem pozostałych błędów Polskiego Ładu.

Sonda
Zrozumiałeś/aś już przepisy Polskiego Ładu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany