Artur Soboń

i

Autor: WOJTEK JARGILO/Super Express

Rząd zatrudnił eksperta do Polskiego Ładu. Będzie nim Artur Soboń

2022-01-22 16:28

Eksperci ostrzegali rząd, że Polski Ład jest wprowadzany za szybko, a ustawa jest zbyt duża i zbyt skomplikowana, żeby zatwierdzać ją w przeciągu zaledwie kilku miesięcy. Władza próbuje łatać błędy w pakiecie ustaw, ale skuteczność pozostawia wiele do życzenia. W końcu podjęto decyzję o zatrudnieniu eksperta, który zajmie się zawiłościami Polskiego Ładu. Jak potwierdził już rzecznik rządu Piotr Müller, wiceministrem do naprawy reformy zostanie Artur Soboń.

Polski Ład będzie łatany przez nowego wiceministra

"Polski Ład to m. in. największa reforma obniżająca podatki, tworząca solidarny system podatkowy. Premier Mateusz Morawiecki zdecydował, że jej wdrożenie wesprze Artur Soboń, który m.in. podpisał umowę społeczną w górnictwie, doprowadził do szerokiego przekształcenia użytkowania wieczystego we własność" - napisał. Poinformował, że Soboń "przejdzie z Ministerstwa Rozwoju i Technologii do Ministerstwa Finansów" - napisał rzecznik rządu na Twitterze.

ZOBACZ Polski Ład dla pracowników. Zmiany od 2022 r.

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Gawkowski: Polski Ład to drogi bajzel. To pierwszy rząd, który obniża wynagrodzenia

Rzecznik rządu napisał, że "wdrożenie każdej dużej zmiany jest wyzwaniem organizacyjnym". "Cel reformy jest jasny - sprawiedliwe, niższe podatki - wyższe pensje Polaków" - dodał Müller.

Artur Soboń przejdzie z Ministerstwa Rozwoju i Technologii

Informacje o tym, że Soboń ma zostać nowym wiceministrem finansów podał wcześniej w sobotę radio RMF FM. Soboń to obecnie sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii i pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw rozwoju lokalnego. W latach 2018-2019 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, odpowiedzialnym m.in. za budownictwo oraz Program Operacyjny Polska Wschodnia 2014-2020, w 2019 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej i później w Ministerstwie Aktywów Państwowych, gdzie pełnił funkcję pełnomocnika rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego. Jest posłem Prawa i Sprawiedliwości. (PAP)

Sonda
Czy zyskasz na Polskim Ładzie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze