Covid-19

i

Autor: Pixaby Polski lek na Covid-19 po ostatnich z badaniach przedklinicznych

Polski lek przeciw Covid-19 z dobrymi wynikami w badaniach nad skutecznością terapii

2021-06-28 12:53

Polski lek na Covid-19 obiecująco zakończył ostatnie z badań przedklinicznych. Mowa o specyfiku stworzonym przez polską spółkę Pharmena, który może być stosowany w leczeniu Covid-19. Uzyskane dotychczas wyniki z badań wskazują na wysoki potencjał terapeutyczny i możliwość zmniejszania ryzyka ciężkiego przebiegu choroby u pacjentów z koronawirusem - informuje ISB News.

Badania przeprowadzono w amerykańskim ośrodku badawczym Labcorp Early Development Laboratories (dawniej Conance). Naukowcy sprawdzali czy preparat 1-MNA sprawdza się w leczeniu zwłóknienia płuc. Innowacyjna, chroniona patentem cząsteczka Pharmeny zredukowała zwłóknienia płuc aż o 28 proc. w porównaniu do placebo. Jednocześnie potwierdzono, że działa ona efektywniej niż dwa leki referencyjne obecnie stosowane na rynku (tj. nintedanib (17 proc. redukcji) oraz fluticasone (14 proc.) - podaje ISB News. - Pozytywne wyniki przeprowadzonych badań przedklinicznych dają możliwość dalszej komercjalizacji 1-MNA jako kandydata na lek przeciwzapalny i przeciwzwłóknieniowy. Pozytywne wyniki zakończonego badania otwierają nam nowe możliwości. Nasze działania skupiamy teraz na zaprezentowaniu uzyskanych wyników przemysłowi farmaceutycznemu - powiedział Konrad Palka, Prezes Zarządu Pharmena S.A.

ZOBACZ: Wraca lockdown! Wybuchła panika! Ze sklepów znika papier toaletowy i chleb

gen. Grzegorz Gielerak: Przy takiej liczbie zaszczepionych czwartą falę mamy na pewno [Super Raport]

Pharmena to spółka biotechnologiczna, która realizuje projekty dotyczące prowadzenia badań klinicznych nad innowacyjnym lekiem w obszarze kardio-metabolicznym, produkcji innowacyjnych dermokosmetyków i suplementów diety. Spółka od 2008 r. była notowana na rynku NewConnect. 12 kwietnia 2019 r. przeniosła notowania na rynek regulowany GPW. 

Sonda
Czy szczepienie przeciw Covid-19 w Polsce powinno być obowiązkowe?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze