Tadeusz Kościński

i

Autor: EAST NEWS Tadeusz Kościński

Pomoc przedsiębiorcom „tak długo, jak będzie trzeba” obiecuje minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński

2020-11-25 14:50

Będziemy pomagać tak długo, jak będzie potrzeba – powiedział w środę podczas konferencji online Impact Finance'20 minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński. Co dokładnie miał na myśli? Co dla małego i średniego przedsiębiorcy wynika ze słów ministra?

Tarcza Antykryzysowa

Przede wszystkim minister wyprowadził z błędu wszystkich tych przedsiębiorców, którzy obawiają się, że Tarcza Finansowa 2.0 zakończy pomoc dla nich. „Będziemy pomagać tak długo, jak będzie potrzeba” - obiecał przedsiębiorcom minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński. „Na razie jesteśmy w drugiej fali pandemii, nie wiemy, czy ona się kończy, czy jeszcze będzie trzecia i czwarta. Musimy być przygotowani na każdy możliwy wariant” - zapewnił minister.

Kiedy wypłaty z Tarczy Finansowej 2.0

W trakcie konferencji padło pytanie, czy w tym roku uda się zaoszczędzić jakieś pieniądze, dzięki którym zmniejszy się deficyt budżetowy (nowelizacja tegorocznego budżetu podnosi poziom deficytu na koniec bieżącego roku z planowanego wcześniej zerowego do wynoszącego nawet ponad 100 mld zł). Minister odpowiedział, że obecny deficyt nie wynika z braku pieniędzy. Z czego więc wynika? Zdaniem ministra z tego, że rząd tworzy możliwie największą poduszkę finansową, aby gdy przyjdzie na to odpowiedni moment, dzięki tym pieniądzom rozkręcić polską gospodarkę. Minister Kościński wyraził nadzieję, że pieniądze z rezerw nie staną się tzw. helicopter money, czyli (przypis red.) państwo nie będzie rozdawać nowo wytworzonych pieniędzy ludziom, aby w ten sposób rozwiązać problemy gospodarcze, np. powiększające się bezrobocie. Pieniądze z rezerw mają być adresowane precyzyjnie: na punktową pomoc dla przedsiębiorców. To właśnie ten sposób ma pozwolić Polsce jak najszybciej wyjść z recesji.Pytany o Tarczę Finansową 2.0., minister stwierdził, że jako pomoc publiczna, tarcza jest uzależniona od zgody Komisji Europejskiej. Spodziewana zgoda ma nadejść najpóźniej w połowie grudnia, a co za tym idzie, już pod koniec roku oraz w styczniu nastąpią wypłaty z tej tarczy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze