Jedzenie w pracy

i

Autor: Materiały prasowe Jedzenie w pracy

Popiół, piasek i sierść w popularnych przyprawach. Szokujące wyniki raportu

2019-12-20 12:39

UOKiK sprawdził w swoich laboratoriach , co kryje się popularnych przyprawach. Wyniki są zaskakujące. Okazuje się, że produkty, które mają podnosić smak i aromat naszych potraw, są nafaszerowane dodatkowymi składnikami, których receptury z pewnością nie przewidują. Inspektorzy znaleźli w nich takie "niespodzianki" jak piasek, popiół czy nawet sierść.

W laboratoriach UOKiKu zostały przebadane najczęściej stosowane przyprawy, które na co dzień wykorzystujemy w naszej kuchni. Wzięto pod lupę pieprz, szafran, oregano, paprykę, chili, kurkum i kmin rzymski. Przebadano 20 próbek i aż do połowy z nich inspektorzy Państwowej Inspekcji Handlowej mieli zastrzeżenia. Najgorzej wypadło oregano, które było zanieczyszczone rozdrobnionymi fragmentami innych roślin - np. liśćmi porzeczki czy żurawiny, a właściwie zamiast była to mieszanka roślin nie mających nic wspólnego z oryginalną przyprawą. Gorzej, że w badanych próbkach inspektorzy wykryli też... popiół. Najwięcej - w pieprzu czarnym mielonym, kminie rzymskim mielonym i w szafranie, a szafran to jedna z najdroższych przypraw. Kmin rzymski był zanieczyszczony piaskiem. W niektórych przyprawach znalazły się nawet drobne włoski i sierść.

ZOBACZ TEŻ: Posłowie chcą droższego alkoholu i papierosów! Akcyza jednak w górę?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze