Krakowski Kredens

i

Autor: Archiwum prywatne

Upadłość firm

Popularna sieć sklepów będzie na sprzedaż! To skutek ogłoszenia upadłości

2022-12-30 12:16

Delikatesy Krakowski Kredens ogłosiły upadłość w 2021 roku. W styczniu 2023 roku syndyk masy upadłościowej spółki Krakowski Kredens ma ogłosić konkurs na sprzedaż delikatesów. Jak donoszą media - cena wywoławcza będzie atrakcyjna.

Delikatesy Krakowski Kredens. Historia spółki

Krakowski Kredens rozpoczął swoją działalność w 2007 roku funkcjonując pod szyldem spółki odpowiedzialnej za sieć Alma. W 2016 roku do sądu wpłynął wniosek o upadłość likwidacyjną Almy - w związku z tym zaczęto zamykać sklepy. Choć Krakowski Kredens funkcjonował dalej to liczba sklepów zaczęła się zmniejszać. W czerwcu 2021 roku spółka ogłosiła upadłość.

"W styczniu syndyk masy upadłościowej będzie miał już wszystkie niezbędne zgody na sprzedaż marki i ogłosi konkurs na jej sprzedaż" — informuje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Wartość spółki liczona w milionach złotych

Zgodnie z informacjami portalu Wiadomości Handlowe biegły oszacował wartość majątku na 3 mln 774 tys. zł. W obecnej sytuacji cena wywoławcza będzie jednak niższa i ma wynieść 2,9 mln zł. Syndyk liczy na zamknięcie transakcji w I kw. 2023 r.

W przeszłości zakupem Krakowskiego Kredensu były zainteresowane m.in. E.Leclerc czy Carrefour, a także mniejsze firmy - przytacza Business Insider.

Sonda
Czy robiłeś/aś zakupy w sieci "Krakowski Kredens"?
Pieniądze to nie wszystko. Piotr Bujak

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze