Popularne lody wycofane ze sklepów. Znikają z lodówek w kilkunastu krajach Europy. Co się stało?

2021-07-28 19:27
Lody bardzo znanej marki wycofane ze sklepów! Wykryto w nich tlenek etylenu - substancję szkodliwą dla zdrowia
Autor: Getty Images Tłuszcze trans mają tu konkretne zadanie: są dodawane w celu utwardzenia masy lodowej. Na etykietach lodów występują pod postacią częściowo utwardzonego oleju palmowego.

Znany producent lodowych słodkości, firma Froneri poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży wybranych produktów lodowych marki Milka. Zmrożone przysmaki znikają z lodówek aż w kilkunastu krajach Unii Europejskiej. Dlaczego zdecydowano się na taki krok? Stwierdzono obecność szkodliwego dla zdrowia tlenku etylenu (ETO) w jednej z substancji stabilizujących lody.

Lody znanej marki znikają ze sklepowych lodówek. Powodem nie jest gigantyczne zainteresowanie klientów danymi produktami, tylko coś innego. O wycofaniu części produktów Froneri poinformowało w komunikacie na stronie internetowej. „FRONERI Polska Sp. z o.o. rozpoczęła wycofywanie części produktów lodowych w Polsce. Powodem decyzji jest obecność tlenku etylenu (ETO) w jednej z substancji stabilizujących dostarczonej przez naszego dostawcę, w stężeniu niezgodnym z normami dozwolonymi przez przepisy Unii Europejskiej. W związku z tym zdecydowaliśmy się na działanie prewencyjne poprzez wycofanie części produktów zawierających kwestionowaną substancję i zapewniając najwyższy, możliwy poziom ochrony konsumentów. Akcja wycofania produktów z rynku, dotyczy WYŁĄCZNIE selektywnych partii towarowych produktów lodowych marki MILKA.Chcemy podkreślić, że zdrowie i bezpieczeństwo naszych konsumentów jest dla nas najwyższym priorytetem i pracujemy bardzo intensywnie, aby zapewnić Państwu dostępność naszych lodów w najwyższym standardzie jakościowym. Serdecznie przepraszamy Państwa za wszelkie niedogodności” - czytamy w komunikacie.  Lista produktów marki Milka, które zostały wycofane ze sprzedaży prezentujemy w  załączonej poniżej galerii. Sprawdź, czy masz je w swojej lodówce!

Najłatwiejsze waniliowe lody domowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze