Laptop

i

Autor: fancycrave / CC0 / pixabay.com

Powszechny Spis Rolny 2020 – ważna zmiana. Rolniku, masz 2 dni na samospis

2020-11-24 6:32

Od 1 września do 30 listopada br. na terenie kraju realizowany jest Powszechny Spis Rolny. PSR 2020 pozwala zgromadzić dane na temat gospodarstw rolnych w Polsce. Dzięki tym informacjom możliwe jest efektywne opracowanie programów rozwoju rolnictwa i terenów wiejskich.

Rolnicy dokonujący samospisu internetowego są zobowiązani odpowiedzieć na pytania dotyczące m.in. powierzchni gruntów, liczby upraw, zwierząt gospodarskich czy sprzedaży produktów rolniczych. To prosta procedura!

Samospis internetowy krok po kroku

Osoby prawne, fizyczne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, które od 1 czerwca br. prowadziły działalność rolniczą – obowiązkowo spisują się przez internet. Można to zrobić przez formularz na stronie www.spisrolny.gov.pl, logując się za pomocą numeru PESEL i numeru gospodarstwa rolnego, który został podany w liście od prezesa GUS. Taki list otrzymał każdy rolnik objęty spisem. Samospisu dokonujemy, podając PESEL oraz numer gospodarstwa z ARiMR lub przez elektroniczny węzeł krajowy (np. przez profil zaufany, e-dowód lub przez stronę wybranych banków).

Czytaj także: Trwa powszechny spis rolny 2020. Spiszmy się, jak na rolników przystało!

Osoba nieprowadząca gospodarstwa rolnego, która otrzymała list prezesa GUS, powinna to zgłosić na infolinii spisowej (22 279 99 99*), za pomocą której też możemy dokonać spisu.

Skrócony czas na samospis po pierwszym logowaniu

PSR 2020 zakończy się z dniem 30 listopada br. Wcześniej na dokonanie samospisu przez internet od momentu zalogowania do aplikacji użytkownicy mieli 14 dni, a potem 5 dni. Od 23 listopada br. czas ten został skrócony do 2 dni. Po ich upływie od pierwszego skutecznego logowania nie będzie możliwe zalogowanie się do formularza i jego wypełnienie. Przypominamy, że jeśli użytkownik gospodarstwa nie dokona samospisu, wówczas skontaktuje się z nim rachmistrz. Dlatego im wcześniej się spiszemy, tym lepiej, zwłaszcza ze wszystkie podane przez nas dane są chronione prawem i objęte tajemnicą statystyczną.

*koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze