Pracownicy Biedronki otrzymają SPECJALNĄ nagrodę roczną!

2020-04-06 17:18 Monika Szaniawska/materiały prasowe
Koronawirus a zakupy: Biedronka mocno zmieniła godziny pracy
Autor: Wikipedia

Aż 46 tysięcy pracowników sieci Biedronka otrzyma specjalną nagrodę roczną im. Elisio Alexandre Soares dos Santos. To podziękowanie za zaangażowanie w służbie klientom i udział w realizacji celów, które stały przed firmą w 2019 roku. Sprawdź, ile pieniędzy dostaną pracownicy sieci.

Nagroda specjalna w wysokości 2300 zł brutto dla pracowników Biedronki zostanie wypłacona jeszcze przed kwietniowymi wynagrodzeniami i jest wyższa o 200 złotych od poprzedniej będąc​ jednocześnie najwyższą w historii firmy. To 10 rok z rzędu, gdy ta nagroda jest wypłacana. W tych wyjątkowych, pełnych niepewności czasach każdego dnia kilkadziesiąt tysięcy pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych pracuje tak, by ponad 3000 placówek sieci było każdego dnia otwarte dla klientów. Podkreślił to Pedro Soares dos Santos,​ Prezes i CEO Grupy Jeronimo Martins, osobiście dziękując pracownikom Biedronki w specjalnym liście.

ZOBACZ TEŻ: Urzędnicy, wracajcie do pracy - apeluje rzecznik przedsiębiorców

Kto dostanie nagrodę specjalną? 

Nagroda specjalna jest przeznaczona dla osób zatrudnionych w JMP na stanowiskach niemenedżerskich, na podstawie umowy o pracę najpóźniej od 1.04.2019, i trafi w ogromnej większości ​do pracowników sklepów oraz centrów dystrybucyjnych. Warunkiem jej otrzymania jest dobra ocena pracy za 2019 na poziomie co najmniej „zgodnie z oczekiwaniami", brak długotrwałej absencji (tj. powyżej 180 dni łącznie w 2019 roku) i brak nieusprawiedliwionej nieobecności. Osoby zatrudnione w niepełnym wymiarze, które spełniły warunki przyznania nagrody, otrzymają jej proporcjonalną kwotę adekwatną do wymiaru etatu. Wysokość nagrody w porównaniu do zeszłego roku wzrosła o 200 zł brutto, czyli o blisko 10% i była wyższa od rocznego wzrostu sprzedaży sieci w 2019 roku.

To już kolejne ogłoszenie dotyczące dodatkowych nagród dla pracowników Biedronki w ostatnim czasie. Jeszcze w marcu Biedronka dwukrotnie przyznała pracownikom dodatkowe nagrody za dwa marcowe tygodnie (odpowiednio 9-14 marca oraz 16-21 marca). Łączna wartość obu tych nagród wyniosła 550 zł brutto dla każdego pracującego w obu tych tygodniach. Dodatkowo w tym szczególnym czasie sieć wypłaciła pracownikom premię uznaniową związaną z wynikami sklepu niezależnie od stopnia realizacji celów sprzedażowych.

SPRAWDŹ TAKŻE: 200 mln zł dla firm i naukowców walczących z koronawirusem

Biedronka jest aktualnie jednym z najatrakcyjniejszych na rynku i największym prywatnym pracodawcą w Polsce, który stale podnosi poziom zatrudnienia – w 2019 r. o ok. 3,5 tys. osób. Aktualnie w Jeronimo Martins Polska na umowę o pracę zatrudnionych jest ponad 70 tys. osób.

Najnowsze