Urząd skarbowy rozliczenie roczne PIT

i

Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS Urząd skarbowy rozliczenie roczne PIT

Pracownicy skarbówki piszą do premiera w sprawie skandalicznego trybu wdrażania Polskiego Ładu

2022-01-08 21:58

Związkowa Alternatywa w Krajowej Administracji Skarbowej przesłała do premiera, Mateusza Morawieckiego i ministra finansów, Tadeusza Kościńskiego list w sprawie wdrażania Polskiego Ładu. Nie zgadzamy się, by za źle przygotowaną reformę systemu podatkowego konsekwencje ponosili pracownicy KAS!

O pośpiesznym przygotowaniu reformy: „Jako wysoko wykwalifikowani pracownicy urzędów skarbowych z całej Polski jesteśmy oburzeni i głęboko zaniepokojeni tym, co się dzieje wokół reformy podatkowej zwanej Polskim Ładem. Reforma została przygotowana pośpiesznie, z bardzo krótkim vacatio legis i bez odpowiedniego przygotowania państwa do jej wdrożenia. Również pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej nie byli z wyprzedzeniem informowani o obowiązującej wykładni nowych rozwiązań podatkowych.

Z medialnych wypowiedzi przedstawicieli rządu dowiadujemy się, że o szczegółach Polskiego Ładu będą informować pracownicy Urzędów Skarbowych. Na dodatek Minister Finansów, Pan Tadeusz Kościński bez żadnych konsultacji ze stroną związkową ogłosił, że urzędy skarbowe będą czynne dłużej niż dotychczas. Trudno nam zaakceptować taki tryb działania. Pracownicy Urzędów Skarbowych nie brali realnego udziału w procesie legislacyjnym Polskiego Ładu. Dlatego proponujemy, by oprócz Urzędów Skarbowych, do godziny 19 otwarty był też punkt informacyjny w Ministerstwie Finansów, gdzie pracownicy Ministerstwa udzielaliby informacji odnośnie Polskiego Ładu”.

EKG 2021. "Polski Ład to oszustwo wyborcze PiS" - posłanka PO Izabela Leszczyna ostro o rozwiązaniach podatkowych rządu

O niejasności przepisów: Nowe przepisy są niejasne i niedoprecyzowane, a Ministerstwo Finansów wciąż nie przedstawiło obowiązującej wykładni wielu kluczowych kwestii związanych ze zmianami w systemie podatkowym. W ostatnich dniach rząd wysyła sprzeczne sygnały odnośnie Polskiego Ładu, zapowiadając, że niektóre rozwiązania podatkowe będą szybko zmieniane, a inne zostaną doprecyzowane.Jako profesjonalni pracownicy Urzędów Skarbowych nie jesteśmy w stanie z pełnym przekonaniem informować obywateli o nowych rozwiązaniach, skoro najwyżsi przedstawiciele rządu nie są przekonani o tym, jak je interpretować i jaki będzie ich ostateczny kształt. Zważywszy na fakt jak Polski Ład jest wdrażany, mamy poważne wątpliwości między innymi co do wpływu obecnych zmian na kształt rocznych rozliczeń podatkowych.

Polski Ład. Duża zmiana w uldze dla klasy średniej. To będzie rewolucja?!

i

Autor: KPRM Polski Ład. Duża zmiana w uldze dla klasy średniej. To będzie rewolucja?!

Ceny za chleb i cukier będą regulowane?! Poseł PiS Kazimierz Smoliński wygadał się na antenie Polsatu

Apel do strony rządowej: W tej sytuacji apelujemy o to, by strona rządowa precyzyjnie przygotowała ostateczny kształt i wykładnię przepisów podatkowych, i by pracownicy KAS mieli czas na zaznajomienie się z nowymi regulacjami. Jednocześnie domagamy się, by ewentualne zmiany w godzinach pracy urzędników KAS były uprzednio przedmiotem rozmowy pracodawcy ze związkami zawodowymi. O tak ważnych sprawach pracownicy administracji skarbowej nie powinni dowiadywać się z mediów.Na koniec wypada zaznaczyć, iż za obecną sytuację pracownicy urzędów skarbowych nie ponoszą najmniejszej odpowiedzialności, a to ich obciąża się niwelowaniem negatywnych skutków wprowadzonych zmian i ratowaniem prestiżu nie tylko KAS i Ministerstwa Finansów, ale również całego polskiego państwa. Proszę o tym pamiętać przy kolejnych negocjacjach o podwyżki.List podpisała Agata Jagodzińska, przewodnicząca Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa w Krajowej Administracji Skarbowej.

Najnowsze