Sklep

i

Autor: Getty Images Sklep

Ceny za chleb i cukier będą regulowane jak w PRL? Szokujące słowa posła PiS

2022-01-07 21:40

W Debacie Dnia, na antenie Polsat News, poseł PiS Kazimierz Smoliński, powiedział: "Chcemy nawet wprowadzić ceny regulowane na podstawowe artykuły żywnościowe: chleb, mąka, cukier...", przy czym pod koniec programu zastrzegł, że to jego pomysł. Informował o tym na Twitterze Grzegorz Kępka, prowadzący program.

Powiedzieliśmy: obniżymy ceny VAT-u czy na podstawowe artykuły żywnościowe i czekamy na decyzję Komisji Europejskiej. Mam nadzieję, że ona wkrótce będzie i chcemy nawet wprowadzić ceny regulowane na podstawowe artykuły żywnościowe - powiedział poseł PiS Kazimierz Smoliński.

Jak relacjonuje Rzeczpospolita, o inflacji i drożyźnie rozmawiali w piątek wieczorem w Polsat News politycy Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej i Polski 2050. Reprezentujący sejmową większość Kazimierz Smoliński przekonywał, że rząd walczy ze wzrostami cen, w przeciwieństwie do poprzedniej koalicji PO-PSL. 

Koledzy nie potrafią podać żadnego działania, które by można zrobić dodatkowo. Robimy to wszystko, co jest w kwestii możliwości działania rządu - zapewniał.

Powiedzieliśmy: obniżymy ceny VAT-u czy na podstawowe artykuły żywnościowe i czekamy na decyzję Komisji Europejskiej. Mam nadzieję, że ona wkrótce będzie i chcemy nawet wprowadzić ceny regulowane na podstawowe artykuły żywnościowe - dodał po chwili Smoliński, wywołując konsternację w studiu. Nie wycofał się jednak z tych słów. - Na podstawowe artykuły żywnościowe: chleb, cukier, mąka, na takie rzeczy. (...) takie rozwiązanie też może być wprowadzone - stwierdził.

Jak dodał poseł, teraz panowie otwieracie szeroko oczy. To zaproponujcie lepsze rozwiązanie. Bo dla was tylko jest jedno rozwiązanie: rząd robi wszystko źle.

Czytaj także: Inflacja w 2022 roku. Czy wzrost drożyzny w końcu się zatrzyma?

-Jestem przekonany, że jeżeli by prezes (NBP Adam) Glapiński podwyższył wcześniej stopy procentowe, to teraz byście strasznie biadolili, że Polacy mają wysokie kredyty - dodał Kazimierz Smoliński.

Drożyzna na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Krakowie. Pajda ze smalcem i ogórkiem 22 złote, grzaniec 200 ml za 10 złotych

Przewodniczący Polski 2050 Michał Kobosko nie mógł uwierzyć w słowa Smolińskiego. - Czuję przerażeniem na samą myśl. To mi pachnie za chwilę wprowadzeniem kartek - powiedział.

Sonda
Dodatek osłonowy to dobry pomysł na walkę z inflacją?
Najnowsze