Praktyka równie ważna, jak teoria. Damian Kuraś dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

2020-09-28 0:00 Materiał Partnerski
Praktyka równie ważna, jak teoria. Damian Kuraś dla Akademii Zarządzania i Rozwoju
Autor: Shutterstock

Wielu ekspertów uważa, że w niektórych zawodach równie ważna, jak wiedza teoretyczna (jeśli nawet nie ważniejsza), jest praktyka, a im szybciej zaczyna się zdobywać doświadczenie zawodowe, tym lepiej. Cenne wskazówki dla kandydatów na dziennikarzy przekazuje na nowej platformie edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (www.azir.edu.pl) Damian Kuraś, absolwent Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, były dziennikarz ekonomiczny TVN24 i TVP.

Damian Kuraś, absolwent Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, były dziennikarz ekonomiczny TVN24 i TVP
Damian Kuraś, absolwent Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, były dziennikarz ekonomiczny TVN24 i TVP

Jak mówi Damian Kuraś, podobna sytuacja ma miejsce w większości redakcji: każdy nowo przyjęty adept sztuki dziennikarstwa zaczyna od żmudnej pracy „rysia”, czyli osoby odpowiedzialnej za przeprowadzanie „researchów” oraz gromadzenie mnóstwa informacji i danych.

Rozmówca Akademii Zarządzania i Rozwoju, absolwent Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, może pochwalić się imponującą karierą w mediach jako dziennikarz ekonomiczny TVP i TVN24, reporter, prezenter oraz gospodarz pierwszego w historii polskiej telewizji studia telewizyjnego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W nagraniu dzieli się nie tylko swoimi wspomnieniami, ale przede wszystkim cennymi wskazówkami, które wszystkim studentom dziennikarstwa, a także osobom dopiero marzącym o karierze dziennikarza, z pewnością ułatwią start w tym zawodzie i zwiększą szansę na szybki sukces oraz satysfakcję ze swojej pracy.

Jaka jest najcenniejsza rada Damiana Kurasia dla osób, które chcą szybko piąć się w górę po redakcyjnej „drabince” starszeństwa? 

Akademia Zarządzania i Rozwoju, dostępna pod adresem www.azir.edu.pl, to innowacyjna platforma łącząca świat nauki ze światem praktyków. Jest ona miejscem, w którym znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach, dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów.

Misją platformy jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów, tak aby pomóc młodym ludziom wybrać kierunek studiów zgodny z ich zainteresowaniami i predyspozycjami. Jak podkreślają twórcy projektu, trafny wybór studiów zapewni młodym ludziom możliwość realizacji swoich ambicji w życiu zawodowym oraz satysfakcję z wykonywanej pracy.

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/

Akademia Zarządzania i Rozwoju
Autor: Materiały Prasowe
Najnowsze