Prawie 40 zł za... kanapkę? To się nie mieści w głowie!

2022-01-14 16:18
kanapka z bakłażanem
Autor: JL-Pfeifer/Shutterstock.com

Szalejąca inflacja na każdym kroku nie daje o sobie zapomnieć. Ceny produktów spożywczych poszybowały w górę. Główny Urząd Statystyczny podał dziś, że inflacja w grudniu w stosunku rok do roku wyniosła 8,6 proc. Dla porównania, w listopadzie wskaźnik wyniósł tyle samo, a w październiku 6,8 proc. Jak to przekłada się na codzienne życie pokazał na Twitterze Paweł Warzecha z kanału Youtube "Mobzilla". "Inflacja? Na lotnisku w Krakowie są dwa kroki przed nią" - napisał Warzecha pod zdjęciem kanapki za 39.90 zł.

Zgodnie z danymi GUS, inflacja (ceny towarów i usług konsumpcyjnych) w grudniu 2021 wyniosła 8,6 proc. w skali rok do roku, wskaźnik utrzymuje się na podobnym poziomie względem ubiegłego miesiąca.

To o tyle dobra wiadomość, że wskaźnik wzrostu cen wyhamował, a o tyle zła, że nie zaczął spadać. W stosunku do listopada 2021, ceny wzrosły o 0,9 proc.

Express Biedrzyckiej - Marek Sawicki: W nowy rok wejdziemy z dwucyfrową inflacją

Kanapki grozy

To, że ceny w niektórych miejscach w Polsce po prostu szaleją pokazał na Twitterze Paweł Warzecha. Youtuber z kanału "Mobzilla" opublikował zdjęcie kanapki gotowej do kupienia, którą jak napisał znalazł w sklepie na Krakowskim lotnisku.

Kanapka z szarpaną wołowiną i papryczkami jalapeno została wyceniona na... 39.90 zł! "Inflacja? Na lotnisku w Krakowie są dwa kroki przed nią" - napisał pod zdjęciem Warzecha i dodał dwa hashtagi: "bułaza40z" oraz "kanapkigrozy"

Sonda
Czy obecna drożyzna wpłynęła na twoje życie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze