kanapka z bakłażanem

i

Autor: JL-Pfeifer/Shutterstock.com

Prawie 40 zł za... kanapkę? To się nie mieści w głowie!

2022-01-14 16:18

Szalejąca inflacja na każdym kroku nie daje o sobie zapomnieć. Ceny produktów spożywczych poszybowały w górę. Główny Urząd Statystyczny podał dziś, że inflacja w grudniu w stosunku rok do roku wyniosła 8,6 proc. Dla porównania, w listopadzie wskaźnik wyniósł tyle samo, a w październiku 6,8 proc. Jak to przekłada się na codzienne życie pokazał na Twitterze Paweł Warzecha z kanału Youtube "Mobzilla". "Inflacja? Na lotnisku w Krakowie są dwa kroki przed nią" - napisał Warzecha pod zdjęciem kanapki za 39.90 zł.

Zgodnie z danymi GUS, inflacja (ceny towarów i usług konsumpcyjnych) w grudniu 2021 wyniosła 8,6 proc. w skali rok do roku, wskaźnik utrzymuje się na podobnym poziomie względem ubiegłego miesiąca.

To o tyle dobra wiadomość, że wskaźnik wzrostu cen wyhamował, a o tyle zła, że nie zaczął spadać. W stosunku do listopada 2021, ceny wzrosły o 0,9 proc.

Express Biedrzyckiej - Marek Sawicki: W nowy rok wejdziemy z dwucyfrową inflacją

Kanapki grozy

To, że ceny w niektórych miejscach w Polsce po prostu szaleją pokazał na Twitterze Paweł Warzecha. Youtuber z kanału "Mobzilla" opublikował zdjęcie kanapki gotowej do kupienia, którą jak napisał znalazł w sklepie na Krakowskim lotnisku.

Kanapka z szarpaną wołowiną i papryczkami jalapeno została wyceniona na... 39.90 zł! "Inflacja? Na lotnisku w Krakowie są dwa kroki przed nią" - napisał pod zdjęciem Warzecha i dodał dwa hashtagi: "bułaza40z" oraz "kanapkigrozy"

Sonda
Czy obecna drożyzna wpłynęła na twoje życie?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze