senior

i

Autor: Pixabay

Czternasta emerytura 2022

Premier Morawiecki o 14 emeryturze. Rząd chce, by została na stałe

2022-08-25 21:57

Premier Mateusz Morawiecki zapytany o kwestię "czternastej" emerytury poinformował, że "chcieliby, aby 14. emerytura wpisała się na stałe do kalendarza".

Premier Mateusz Morawiecki o czternastej emeryturze

Szef rządu był w czwartek pytany w TVP Info, czy jest szansa, że 14. emerytura wpisze się na stałe do kalendarza. "Tak byśmy chcieli" - odpowiedział Morawiecki.

"Wszyscy staramy się w taki sposób zarządzać finansami publicznymi, żeby pomagać emerytom i przez bardzo wysokie waloryzacje - teraz była rekordowa, i przez trzynastki i czternastki" - zapewnił premier Morawiecki.

"Jak jest kryzys, to uważam że państwo powinno jeszcze bardziej pomagać" - wskazał.

Pieniądze to nie wszystko – Ardanowski o drożyźnie

14. emerytura - ruszyły wypłaty

W czwartek ruszyły wypłaty 14. emerytur. Czternasta emerytura, czyli kolejne w 2022 roku dodatkowe roczne świadczenie pieniężne, trafi w sumie do 9 mln emerytów, rencistów i innych osób pobierających świadczenia długoterminowe, w tym 8,1 mln z ZUS. J

ak informowała prezes ZUS Gertruda Uścińska "czternastka jest zwolniona z podatku dochodowego, a pobrana zostanie jedynie składka zdrowotna, dlatego wyniesie ona 1217,98 zł na rękę".

14. emerytura - wnioski nie są potrzebne

Szef rządu przypomniał, że świadczenie przysługuje wszystkim emerytom i rencistom. "Nie trzeba składać żadnych wniosków, bo wiem, że pojawiły się różnego rodzaju próby naciągania, wyciągania danych. Drodzy seniorzy, nie jest to konieczne, każdemu przysługuje ta emerytura i nie trzeba składać żadnego wniosku" - podkreślił premier.

Sonda
Kwalifikujesz się do otrzymania czternastej emerytury?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany