Premier Morawiecki podał termin odmrożenia gospodarki. Kiedy to nastąpi?

i

Autor: KPRM Premier Morawiecki podał termin odmrożenia gospodarki. Kiedy to nastąpi?

Premier Morawiecki podał termin odmrożenia gospodarki. Kiedy to nastąpi?

2021-04-19 14:47

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty z Lubinie zabrał głos na temat poluzowania obostrzeń i odmrożenia gospodarki, która od dłuższego czasu znajduje się w lockdownie z powodu bardzo złej sytuacji epidemiologicznej w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19. Prezes Rady Ministrów zaznaczył, że kluczowym aspektem przy podejmowaniu decyzji o odmrażaniu gospodarki, będzie tempo szczepień przeciw koronawirusowi. Premier zdecydował się nawet ujawnić potencjalną datę kiedy może to nastąpić.

Kiedy nastąpi odmrożenie gospodarki?

Jak stwierdził szef rządu, ma przekonanie, że dzięki narodowemu programowi szczepień „zbliżamy się do przełomu”. Przełom ten „może w najbliższych tygodniach doprowadzić do tego, że wreszcie na przełomie maja i czerwca będzie można znaczną część gospodarki odmrażać” - powiedział Morawiecki. Jak dodał, niektóre elementy gospodarki mogą być odmrażane wcześniej, a niektóre później, a tempo odmrażania zależy od tempa szczepień. Według niego, na drodze powrotu do normalności ok. mln Polaków musi wykonać pierwszy krok i się zaszczepić.

COVID-19: Mateusz Morawiecki powiedział kiedy nastąpi odmrażanie gospodarki

Morawiecki przypomniał, że od 10 maja każdy, kto skończył 18 lat będzie mógł się zarejestrować do szczepienia, a w drugiej dekadzie maja ruszą szczepienia w zakładach pracy i przedsiębiorstwach. „Jestem przekonany, że będzie to przełom” - stwierdził.

„Gen sceptycyzmu czy zwątpienie w sens narodowego programu szczepień powodują, że szeroki powrót do normalności będzie trwał dłużej” - przestrzegł szef rządu. Jak podkreślił, wszystkie dane potwierdzają prawidłowość, że konieczne jest osiągnięcie pewnego poziomu odporności populacyjnej.

Super Raport 19.04 (Goście: Krzysztof Kwiatkowski - senator niezależny, Jacek Karnowski - prezydent Sopotu) Sedno Sprawy: Waldemar Kraska
Sonda
Czy rząd powinien zdecydować się na odmrażanie gospodarki wcześniej niż na przełomie maja i czerwca?
Najnowsze