UOKiK

i

Autor: red

Premier Morawiecki powołał nowego prezesa UOKiK. Kim jest Tomasz Chróstny?

2020-01-28 8:28

Tomasz Chróstny został przez premiera Mateusza Morawieckiego powołany na stanowisko prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wcześniej nowy szef UOKiK w urzędzie był wiceprezesem i odpowiadał za ochronę konsumentów oraz przygotowanie do zadań związanych z ograniczaniem zatorów płatniczych w gospodarce.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie UOKiK, nowy szef urzędu, Tomasz Chróstny. ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz zarządzanie i inżynierię produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a także studia doktoranckie w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W trakcie studiów odbył stypendium na kierunku inżynieria przemysłowa i mechaniczna w Vitus Bering University College. Jest również absolwentem programu kształcenia menedżerskiego ARGO Top Public Executive (odpowiednik Advanced Management Program), zrealizowanego przez IESE Business School oraz Krajową Szkołę Administracji Publicznej.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Niższe rachunki za prąd. Ruszył program „Mój prąd”. Jak złożyć wniosek?

Karierę zawodową rozpoczął uczestnicząc w projektach z zakresu badania sprawozdań finansowych instytucji finansowych, wyceny przedsiębiorstw oraz wykrywania przestępstw i nadużyć finansowych. Przygotowywał też analizy ekonomiczne, rynkowe i sektorowe oraz prognozy gospodarcze.

Pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a następnie w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, gdzie pełnił funkcję dyrektora Departamentu Analiz Gospodarczych. Ponadto był przedstawicielem ministra właściwego ds. gospodarki w radzie naukowej Polskiego Instytutu Ekonomicznego. 26 sierpnia 2019 r. został powołany na wiceprezesa UOKiK. Był odpowiedzialny za ochronę konsumentów oraz przygotowanie urzędu do zadań związanych z ograniczaniem zatorów płatniczych w gospodarce.

ZOBACZ KONIECZNIE: Potężny wyciek danych osobowych! Szykuje się rekordowa kara w ramach RODO?

Posiada doświadczenie dydaktyczne i badawcze – jest nauczycielem akademickim w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Żonaty, ma troje dzieci.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze