pieniądze

i

Autor: _Alicja_ /Pixabay/cc0 Były dyrektor banku wyłudził w sumie blisko 2 mln zł.

Prezes NBP: Dopuszczam dalszą obniżkę stóp procentowych

2021-01-15 18:11

Dopuszczam dalsze obniżenie stóp procentowych, dopuszczam także stopy ujemne - powiedział w piątek na konferencji prezes NBP Adam Glapiński. Dodał, że ewentualna obniżka stóp będzie zależna od sytuacji gospodarczej.

Narodowy Bank Polski przeprowadził analizę dotyczącą skutków ewentualnej obniżki stóp procentowych. – Generalnie rzecz biorąc - tak, dopuszczam obniżenie stóp, tak, dopuszczam stopy ujemne, które - przypomnę - są w całej strefie Euro. W Europie nie są żadnym ewenementem – powiedział prezes NBP Adam Glapiński odpowiadając na pytania dziennikarzy o ewentualną możliwość obniżki stóp procentowych. 

Radomski Bank Żywności wspiera pacjentów

Zwrócił uwagę, że do ewentualnej obniżki mogłoby dojść w przypadku „radykalnego pogorszenia ogólnej sytuacji gospodarki".

SZUKASZ PRACY? Firmy są gotowe zatrudniać i podwyższać płace!

– A zakładamy przeciwnie - że w tym roku, od tego kwartału będzie następowała poprawa koniunktury, a inflacja będzie zgodna z celem NBP. Jeśli ten scenariusz będzie się realizował - co zakładam z ogromnym prawdopodobieństwem, a może się to zmienić tylko pod wpływem czynników zewnętrznych, to nie będzie potrzeby zmiany stóp procentowych – powiedział Glapiński.

Najnowsze