Opole: Oferty pracy. ROBOTNIK BUDOWLANY

i

Autor: pixabay.com./zdjęcie poglądowe Rodzaj umowy: Umowa zlecenie / Umowa o świadczenie usług. Wynagrodzenie brutto: od 17 PLN w wymiarze godzinnym. Zatrudnienie od zaraz

SZUKASZ PRACY? Firmy są gotowe zatrudniać i podwyższać płace!

2021-01-15 14:37

Jak wskazują plany rekrutacyjne pracodawców z różnych branż, zdecydowana większość z nich liczy na to, że w 2021 r. uda się pokonać pandemię koronawirusa i nastąpi oczekiwane odbicie w gospodarce – informuje „Rzeczpospolita”.

„Druga fala pandemii i ogłoszone pod koniec 2020 roku kolejne restrykcje sanitarne nie zdławiły optymizmu przedsiębiorców. Aż 84 proc. firm wchodziło w nowy rok z planami rekrutacji pracowników. Ponad połowa przewidywała nawet wzrost zatrudnienia w porównaniu z 2020 r., 57 proc. zaś deklarowało wzrost płac” – wynika z tegorocznego raportu płacowego agencji rekrutacyjnej Hays Poland, który opisuje „Rzeczpospolita”.

Praca wre na rzeszowskiej "Stali"

Jak pisze „Rz”, raport jest wynikiem badania, które na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku objęło prawie 3,5 tys. przedsiębiorstw w Polsce (w tym głównie klientów agencji) z kilkudziesięciu branż.

500 plus w 2021 roku. Zmiany i ważne terminy składania wniosków

„Chociaż sytuacja i plany badanych firm różnią się w zależności od branży, to łączny odsetek tych planujących w 2021 r. nowe rekrutacje jest taki sam jak przed rokiem. Co prawda znacząca część rekrutacji, podobnie jak w poprzednich latach, będzie związana z rotacją pracowników, ale 51 proc. firm przewiduje w tym roku wzrost zatrudnienia w porównaniu z 2020 r.” – czytamy.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze