Rafako, Tauron

i

Autor: Kasia Zaremba/Super Express, Tomasz Radzik/Super Express Rafako, Tauron

Decyzja Rady Nadzorczej

Prezes Rafako odwołany. Domagalski-Łabędzki utracił zaufanie spółki

2023-06-02 21:36

Rada nadzorcza Rafako zdecydowała o odwołaniu Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego z funkcji prezesa - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie. "Przyczyną odwołania jest utrata zaufania" – podano w komunikacie spółki. Pełnienie obowiązków prezesa rada nadzorcza powierzyła wiceprezesowi Maciejowi Stańczukowi.

Prezes Rafako stracił stanowisko

Radosław Domagalski-Łabędzki pełnił funkcję prezesa Rafako od stycznia 2021 roku. Wcześniej, od kwietnia 2020 roku, był wiceprezesem spółki. W latach 2015-2016 sprawował funkcję wiceministra rozwoju, a w latach 2016-2018 był prezesem KGHM. Po odejściu z tej spółki pełnił funkcję doradcy zarządu BGK, a następnie był członkiem zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Spór z Tauronem

Rafako udało się niedawno wypracować porozumienie z Tauronem i rozwiązać spór związany z budową bloku 910 MW w Jaworznie. W marcu strony zawarły ugodę. Z tytułu roszczeń będących – według koncernu – wynikiem nieprawidłowej realizacji kontraktu na budowę bloku w Jaworznie, otrzyma 240 mln zł. Z kolei Tauron Wytwarzanie zobowiązał się wypłacić Rafako m.in. 10 mln zł, za usługi obejmujące rozliczenia podwykonawców i wzięcie odpowiedzialności za roszczenia podwykonawców zaangażowanych w budowę.

Strata Rafako w pierwszym kwartale 2023

Niedawno Grupa Rafako informowała, że w pierwszym kwartale miała 237,8 mln zł straty netto. Zgodnie z szacunkami przychody ze sprzedaży grupy wyniosły 105,2 mln zł, a strata z działalności operacyjnej była na poziomie 228,8 mln zł. Rafako podało, że największy ujemny wpływ na wyniki w pierwszym kwartale 2023 roku miało utworzenie rezerwy do kwoty 240 mln zł na zobowiązania wobec gwarantów porozumienia z Tauronem.

Sonda
Czy słyszałeś/aś o sporze pomiędzy Tauronem a Rafako?
Pieniądze to nie wszystko Paweł Wojciechowski
Najnowsze