Andrzej Duda

i

Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS

Prezydent podpisał czternastki dla emerytów! Kiedy dostaniesz pieniądze?

2021-03-08 15:00

To już pewne. Tak zwane czternastki dla seniorów wchodzą w życie. Czternaste w roku świadczenie emerytalne ma być wypłacane w listopadzie 2021 roku w wysokości minimalnej emerytury. Jednak jest pewien haczyk. Wielu seniorów dostanie 14. emeryturę o wiele niższą. Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek, 8 marca, podpisał ustawę zapewniającą seniorom tak zwaną czternastkę. Zobacz, kto, kiedy i jakiej wysokości dostanie czternastą emeryturę. Przypominamy, że niebawem na konto emerytów wpłynie tak zwana trzynastka. Zatem jeśli weźmiemy jeszcze pod uwagę rekordowo wysoką waloryzację, to ten rok dla emerytów będzie można zaliczyć do wyjątkowo udanych pod względem finansowym.

Dobra wiadomość dla emerytów. To już pewne. W tym roku oprócz trzynastej emerytury, wielu seniorów otrzyma także czternaste w roku świadczenie. Tak zwana czternastka, czyli czternaste świadczenie emerytalne ma być wypłacane w listopadzie 2021 roku. Jej wysokość to wartość minimalnej emerytury (będzie ona wówczas wynosiła 1250,88 zł brutto). Ale jest tutaj pewien haczyk. Nie wszyscy seniorzy pobierający emerytury dostaną 14. emeryturę w takiej samej kwocie, ponieważ w ustawie przewidziano próg dochodowy w wysokości 2900 zł brutto. Oznacza to, że ok. 1,2 mln osób pobierających wyższe emerytury będzie miało czternastki pomniejszane zgodnie z zasadą złotówka za złotówkę (czyli czternasta emerytura będzie pomniejszana o kwotę przekroczenia ponad 2900 zł). Zatem osoby, których emerytura przekracza 4150 zł, nie otrzymają już tzw. czternastki. Ta grupa to 6 proc emerytów. Zgodnie z szacunkami tak zwane czternastki dla emerytów otrzymać ma 9,1 mln osób. 

Tuż po podpisaniu ustawy prezydent Andrzej Duda, wyraźnie podkreślił, że to wspólny sukces premiera i minister rodziny. - To radosna chwila dla mnie, że właśnie dzisiaj, w Dniu Kobiet, życząc paniom wszelkiego dobra, mogłem podpisać ustawę, która w gruncie rzeczy jest dobrem - powiedział prezydent Duda. - To chwila radosna także dlatego, że ponad 1,5 roku temu rozmawialiśmy na temat rent i emerytur z panem premierem i panią minister, mówiąc, że jest konieczność podwyższenia emerytur- dodał.

ZOBACZ: Alicja Majewska z szokującą emeryturą

Prezydent przywołał też w pamięci spotkanie z seniorami podczas kampanii wyborczej. - Dziękujemy, że daliście naszym dzieciom i wnukom 500 plus, powiedział jeden z seniorów, ale my też potrzebujemy wsparcia . Teraz takim wsparciem mają być właśnie 13. i 14 emerytura.

POLECANE: Emerytury polskich gwiazd. Wielkie zaskoczenie

Historyczny tramwaj na ulicach Poznania
Sonda
Ile powinna wynosić GODNA emerytura?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze