Samolot linii Ryanair

i

Autor: Shutterstock Samolot linii Ryanair

Projekt płacowy PAŻP poddany analizie. Co z wakacjami Polaków?

2022-06-28 14:45

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował, że projekt regulaminu płacowego pracowników Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) - szczególnie kontrolerów - jest poddany analizie w resorcie. Stwierdził, że Polacy mogą "spokojnie planować swoje wyjazdy urlopowe z wykorzystaniem transportu lotniczego".

Projekt został poddany analizie

Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury został zapytany czy zaakceptował kształt porozumienia Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) z kontrolerami ruchu lotniczego. Podczas wtorkowej konferencji poinformował, że w przypadku regulaminu płacowego pracowników PAŻP (zwłaszcza kontrolerów) wczoraj zakończyły się konsultacje wewnętrzne. Wskazał, że związki zawodowe również zajęły stanowisko wobec projektu.

"Projekt jest dzisiaj poddany analizie w Ministerstwie Infrastruktury i w zależności od wyników tej analizy podejmiemy w tej sprawie właściwe decyzje" - powiedział szef resortu infrastruktury.

Pieniądze to nie wszystko. Hanna Gronkiewicz-Waltz

Czy wakacje Polaków są zagrożone?

Zdaniem ministra Adamczyka "Polacy mogą spokojnie planować swoje wyjazdy urlopowe z wykorzystaniem transportu lotniczego, z wykorzystaniem przelotów". Wyraził również przekonanie, że nic nie zakłóci planów urlopowych.

Pod koniec kwietnia Polska Agencja Żeglugi Powietrznej podpisała porozumienie z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZ KRL), które ma obowiązywać do 10 lipca 2022 roku. Wcześniej przez kilka tygodni trwały negocjacje pomiędzy kierownictwem PAŻP a przedstawicielami ZZ KRL.

Negocjacje te dotyczyły między innymi regulaminu pracy, bezpieczeństwa oraz regulaminu związanego z wynagrodzeniem. W przypadku gdyby do porozumienia nie doszło - ruch lotniczy nad Polską mógł zostać ograniczony od 1 maja 2022 roku.

Sonda
Czy obawiasz się odwołania lotu w wakacje?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze