Prokuratura robi przetarg na auta: 250 koni, napęd 4x4, silnik 2-litrowy

2016-09-07 13:23
Zbigniew Ziobro wydał prokuratorom wytyczne dotyczące zwalczania pożyczek lichwiarskich
Autor: Bartosz Krupa

Prokuratura Krajowa rozpisała przetarg na 17 nowych pojazdów. Większości z nich będzie w średnim standardzie, ale wymagania jednego są dość wyśrubowane: kolor czarny perłowy, napęd na cztery koła, 500-litrowy bagażnik, podgrzewane lusterka, a także "ogumienie fabrycznie nowe, nie starsze niż 12 miesięcy" - podaje Money.pl.

- Zakup pojazdów pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa przewożonych osób, które korzystają z nich, wykonując swoje obowiązki służbowe oraz na wyeliminowanie do minimum nieprzewidzianych i kosztownych awarii oraz napraw - mówi w Money.pl Maciej Kujawski z Prokuratury Krajowej.

Zobacz również: Orlen zapłaci 200 mln złotych podatku handlowego

Jeden z nich będzie samochodem z wyższej półki. Zamawiający określił minimalne wymagania przetargowe. To m. in. 250 koni mechanicznych, silnik 2-litrowy, napęd na cztery koła, felgi minimum 18-calowe, wyposażenie elektroniczne, kolor czarny perłowy lub czarny metalik.

Z samochodów spełniających te parametry prokuratura może wybrać np. Audi A6 w cenie 200-250 tys. zł lub tańszą Skodę Superb (ok. 150 tys. zł).

Osobną specyfikację ma też pojazd przeznaczony specjalnie dla departamentu do spraw wojskowych Prokuratury Krajowej. Wymagania: 160 koni mechanicznych i silnik 1,8 l. Samochód nie musi już posiadać napędu na cztery koła.

Pozostała część przetargu - 15 aut, to pojazdy o średnim standardzie (50 koni mechanicznych, silnik o pojemności 1,4 litra). Aż jedenaście z tych aut trafić ma do Wydziałów Zamiejscowych Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

Koszt całego przetargu? Prokuratura nie podaje dokładnej ceny, ale zdradza Money.pl, że będzie to powyżej 135 tys. euro (ok. 600 tys. zł).

Pojazdy trafią do prokuratorów 40 dni od podpisania umowy.

 

Źródło: Money.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze