Michał Kołodziejczak

i

Autor: Marcin Smulczyński / Super Express Michał Kołodziejczak

Protest rolników w Warszawie. Michał Kołodziejczak z Agrounii wprost: "Podnoszenie stóp to nie jest walka z inflacją"

2022-07-07 13:31

Rolnicy z Agrounii protestują w czwartek 7.07. w centrum Warszawy. Po godz.10 z placu Defilad ruszyli w kierunku budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Potem w asyście policji przeszli przed Sejm. Protestujący mają dość inflacji oraz sprzeciwiają się zniesieniu ceł na produkty rolne z Ukrainy. W ich imieniu głos zabrał m.in. Michał Kołodziejczak, lider Agrounii.

Protest rolników w Warszawie - podnoszenie stóp nie jest walką z inflacją

W czwartek w centrum Warszawy odbywa się protest rolników, którzy narzekają na inflację oraz twierdzą, że władza destabilizuje produkcję żywności w Polsce. Inicjatorem protestu jest Agrounia.Protestujący rolnicy są niezadowoleni z faktu zniesienia ceł na produkty rolne z Ukrainy. - Państwowe spółki rżną nas jak mogą - zapowiadał przed czwartkowym (7 lipca) protestem lider AgroUnii Michał Kołodziejczak.

- Podnoszenie stóp procentowych, to żadna walka z inflacją. Żaden normalny kraj nie walczy z inflacją, tylko i wyłącznie w taki sposób - mówił lider AgroUnii. Wzrost stóp procentowych dotyka nie tylko tych, którzy spłacają kredyty mieszkaniowe. - Wielu rolników czuje się ukaranych za to, że inwestowali - dodaje Kołodziejczak i podaje, że spłata kredytów na kwartał to już nie np. 30 a 60 tys. zł.

Protest rolników w Warszawie: ulica musi obalić kapitalizm

- Nie zgadzamy się, żeby Polskę zalewała żywność, która przywożona jest z zagranicy, nieewidencjonowana, która później bardzo często jest sprzedawana jako polska - zauważył Michał Kołodziejczak. - Nie zgadzamy się, żeby Polskę zalewała żywność, która przywożona jest z zagranicy.- To destabilizuje produkcję, która będzie musiała być zmniejszona, co z kolei spowoduje wzrost cen - dodał lider AgroUnii.

Zobacz też: Dziś Rada Polityki Pieniężnej podniesie stopy procentowe. Będą kolejne podwyżki kredytów

Kołodziejczak stwierdził też, że "za chwilę młodzi ludzie będą mieszkali w mieszkaniach, które będą wielkości budy dla psa". Podczas protestu rolnicy skandują m.in. hasła "ulica musi obalić kapitalizm", "bruk na rząd, rząd na bruk" oraz "Glapiński, matole, przed ciebie ludzie zawisną w stodole".

Express Biedrzyckiej - Michał Kołodziejczaki: Rządzą nami ekonomiczni idioci
Sonda
Czy popierasz protesty rolników?

Na jakim poziomie zatrzyma się inflacja w Polsce?

Włącz podcast i sprawdź, jakie są prognozy!

Listen to "Tak źle było ostatnio w 1997 r. Co dalej z inflacją?" on Spreaker.
Najnowsze