Przedsiębiorco! Pospiesz się. Jeszcze tylko dziś złożysz wniosek o subwencję z Tarczy Finansowej PFR

2020-07-31 9:50 Danuta Rawicka
przedsiębiorca/rachunki
Autor: materiały prasowe przedsiębiorca/rachunki

31 lipca 2020 roku upływa termin przyjmowania wniosków o subwencje w ramach programu Tarcza Finansowa PFR dla mikro, małych i średnich firm. Warto się pospieszyć, bo w kasie wciąż jest około 15 mld zł na pomoc dla MŚP – 7 mld zł dla mikroprzedsiębiorstw i 9 mld zł dla małych i średnich. Pieniędzy powinno wystaczyć dla niemal 100 tys. polskich MŚP.

Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju rządowy program wsparcia finansowego dla przedsiębiorców poszkodowanych w wyniku COVID-19. Dotąd z pomocy skorzystało ponad 330 tys. zatrudniających łącznie ponad 3 mln pracowników. Otrzymały subwencje o łącznej wartości około 60 mld zł. Jak informuje PFR, zakończenie przyjmowania nowych wniosków z końcem lipca nie oznacza jednak zakończenia działań wokół Tarczy. Przedsiębiorcy będą mieli możliwość złożenia odwołań za pomocą formularzy online w swoich bankach.

ZOBACZ TEŻ: Rząd daje 1400 złotych! Ostatni moment na dodatek solidarnościowy. Jak złożyć wniosek?

Terminy składania odwołań:
* do 14 sierpnia 2020 roku przyjmowane będą zgłoszenia wyjaśniające (reklamacje) dla wniosków złożonych do 31 lipca 2020 roku,
* do 30 września 2020 roku przyjmowane będą odwołania do wniosków złożonych do 31 lipca 2020 roku,
* do 16 października 2020 roku przyjmowane będą zgłoszenia wyjaśniające (reklamacje) dla odwołań złożonych do 30 września 2020 roku.
Jednocześnie PFR informuje że odpowie na wszystkie reklamacje, bez względu na termin zakończenia Programu, czy proces przyjmowania odwołań/reklamacji.

PFR zapowiada ponadto, że wypłaty z puli 25 mld zł przeznaczonej na wsparcie dużych firm, w ramach Tarczy PFR, powinny rozpocząć się w sierpniu.

Bon turystyczny - najważniejsze informacje

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze